2020-11-18 15:00:00

Siedem bramek i szalony mecz w Sieniawie! Sokół pokonał Orlęta Radzyń Podlaski

Sokół Sieniawa pokonał Orlęta Radzyń Podlaski w meczu zaległym. (fot. Patryk Górecki)
Sokół Sieniawa wygrał z Orlętami Radzyń Podlaski 4-3 w zaległym meczu 16. kolejki 3 ligi gr. IV. To był szalony i emocjonujący mecz, pomimo niesprzyjającej murawy.

Sokół Sieniawa od pierwszych minut ruszył do ataku. Jednak po pół godzinie gry na prowadzenie wyszli piłkarze Orląt Radzyń Podlaski. Gola zdobył Maciej Filipowicz. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1-1. Na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Grasza piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zmyliła golkipera gości.

Dwadzieścia minut po zmianie stron niespodziewanie goście ponownie objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Kobiałka. Jednak długo nie cieszyli się piłkarze Orląt Radzyń Podlaski, bowiem trzy minuty później sędzia odgwizdał rzut karny dla ekipy Ryszarda Kuźmy. Do piłki ustawionej "na wapnie" podszedł Bartłomiej Purcha i w Sieniawie ponownie był remis.

W 79. minucie doszło do kuriozlanej sytuacji, Karol Rycaj zagrał do bramkarza. Jednak golkiper gości przy próbie wybicia futobolówki nie trafił w piłkę, która powoli wtoczyła się do bramki. Tym samym Sokół Sieniawa wyszedł na prowadzenie. Dwie minuty przed końcem meczu bramkę na  4-2 strzelił Michał Kitliński. Chwilę później zejść z boiska musiał Kobiałka, bo obejrzał drugą żółtą kartkę. Ambitni goście nie poddawali się i w 95. minucie zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Jakuba Syryjczyka i od razu po tym golu sędzia zakończył mecz.

Tym samym Sokół Sieniawa zmazał plamę po weeknedowej porażce z Avią Świdnik i wrócił na zwycięską ściężkę. Po wygranej nad Orlętami Radzyń Podlaski piłkarze Kuźmy wyprzedzili Avię i awansowali na drugie miejsce w tabeli 3 ligi gr. IV. W drugim meczu zaległym rozgrywanym tego dnia Wisła Sandomierz niespodziewanie zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska 2-2.

0-1 Maciej Filipowicz (32)
1-1 Bartosz Grasza (43)
1-2 Michał Kobiałka (65)
2-2 Bartłomiej Purcha (68)
3-2 Karol Rycaj (79-samobójcza)
4-2 Michał Kitliński (88)