2020-11-14 08:16:00

Eurobud JKS Jarosław pokonał Ruch Chrzoów

W niezwykle emocjonującym meczu, gospodynie pokonały Ruch Chorzów. Świetny występ zanotowała Julia Pietras, która zdobyła 9 bramek na 10 prób.

Na inaugurującą bramkę trzeba było poczekać trzy minuty. Pierwszym celnym trafieniem popisała się Julia Pietras i jak się okazało, był to dopiero początek świetnej serii tej zawodniczki. Po stronie Ruchu Chorzów zdobywczynią pierwszego gola była Viktoria Tyszczak. Natychmiastowa odpowiedź Pietras dała Eurobudowi JKS Jarosław trzecią bramkę. W 7. minucie chorzowianki doprowadziły do remisu.

Po dobrym podaniu Katarzyny Kozimur do lewoskrzydłowej Pietras, drużyna gospodyń wyszła na prowadzenie. Przyjezdne nie odpuszczały ani na moment. Dwie akcje pod rząd należały do skrzydłowej zespołu ze Śląska, Żanety Lipok. Po kolejnym dobrym i szybkim podaniu Julia Pietras zapisała na swoim koncie piątą bramkę. Do 13. minuty była jedyną punktującą zawodniczką w swoim zespole.

Na listę strzelczyń po niespełna piętnastu minutach meczu wpisała się Katarzyna Kozimur. W 16. minucie boisko opuściła na dwie minuty Pietras, ale pomimo gry w przewadze chorzowianki nie wykorzystały swojej szansy na zdobycie bramki. Karolina Szczurek, bramkarka ekipy z Jarosławia, w bezpośrednim starciu ze skrzydłową KPR-u okazała się lepsza.

W 17. minucie, po rzucie karnym wywalczonym i wykonanym przez Sylwię Matuszczyk, czarno-niebieskim udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Taki wynik utrzymywał się do 20. minuty. Wtedy bramkę kontaktową zdobyła obrotowa z Chorzowa, Katarzyna Wilczek. Szybkie zwrotne podanie do Valentiny Nestsiaruk ponownie pozwoliło gospodyniom na powiększenie przewagi do dwóch punktów.

Po przerwie, o którą poprosił Reidar Moistad, przyjezdne ponownie się zbliżyły i traciły tylko jedną bramkę. Efektowne podanie Sylwii Matuszczyk do niezawodnej w tym spotkaniu Julii Pietras dało gospodyniom 9. bramkę. W okolicach 25. minuty na boisko wbiegła Zuzanna Mikosz, a jej dobre podanie do lewego skrzydła ułatwiło Pietras zdobycie kolejnego gola.

Chorzowiankom nie udało się zorganizować punktowej akcji, co wykorzystała Olesia Parandii. Prowadzenie drużyny z Jarosławia wzrosło do trzech punktów, a chwilę później, po indywidualnej akcji Martyny Żukowskiej, do czterech. Gospodynie utrzymały przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14-10.

Drugą część meczu od udanej akcji rozpoczęła Natalia Stokowiec. Dwie kolejne należały już do ekipy z Jarosławia. Gole Żukowskiej, Kozimur i Parandii pozwoliły odskoczyć na pięć punktów. Dwunastą i trzynastą bramkę dla przyjezdnych zdobyła obrotowa Karolina Jasinowska. Gra w tej części meczu toczyła się niemal punkt za punkt. Przy stanie 20-17 trener Reidar Moistad poprosił o drugi czas.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania, czarno-niebieskie były lepsze już tylko o jedną bramkę. Dwie minuty później tablica wyników wskazywała już remis. Martyna Żukowska i Zuzanna Mikosz dzięki dwóm udanym akcjom przewagę. Zareagował na to trener Marcin Księżyk i poprosił o czas dla swoich podopiecznych.

Po powrocie na boisko, Natalia Stokowiec wykonała celny rzut z prawej strony, co dało przyjezdnym 22. bramkę. Trzy celne rzuty Sylwii Matuszczyk, Zuzanny Mikosz i Julii Pietras pozwoliły na oddalenie się od KPR-u o cztery punkty. W końcówce spotkania nie zabrakło emocji. Dwie minuty przed zakończeniem meczu zespół z Chorzowa tracił tylko dwa gole.

Przełomowym momentem okazała się być akcja z Karoliną Szczurek w roli głównej. Bramkarce jarosławskiej drużyny udało się wybronić rzut karny, co pozwoliło zachować cenną przewagę. Indywidualna akcja Olesii Parandii dała gospodyniom 30 bramkę. Równo z syreną końcową szczypiornistce z chorzowskiej ekipy udało się zdobyć 28 punkt. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie.

Eurobud JKS Jarosław - Ruch Chorzów 30-28 (14-10)

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka, Matuszczyk 4, Mikosz 4, Nestsiaruk 2, Pietras 9, Żukowska 4, Kozimur 4, Parandii 3, Guziewicz, Donets, Zimny, Strózik, Szymborska

Ruch Chorzów: Bednarek, Chojnacka, Gryczewska, Jasinowska 9, Polańska 3, Wilczek 1, Jaroszewska 1, Tyszczak 1, Piotrkowska 2, Doktorczyk 1, Lipok 5, Stokowiec 5, Waloń, Kolonko