2020-11-04 19:40:28

Awans Wisłoki Dębica do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski! Pewna wygrana z rezerwami Stali Mielec

Trzecioligowiec z Dębicy udanie rozpoczął start w okręgowym pucharze. Dziś biało-zieloni ogarni niżej notowanego rywala i zameldowali się w ćwierćfinale zmagań.

Wisłoka Dębica na prowadzenie wyszła po kwadransie gry. Sebastian Pawlak minął obrońców rezerw Stali Mielec i wrzucił piłkę Dawidowi Sojdzie, który następnie wpakował ją do siatki. Podopieczni Dariusza Kantora nie zamierzali zatrzymywać i czym prędzej rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa.

Mielczanie także mieli swoje okazje, a przy okazji mądrze się bronili. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Wisłoka świetnie rozpoczęłą drugą odsłonę, bowiem na 0-2 trafiła już w 53. minucie. Mateusz Prokop podawał do Łukasza Siedlika, a ten umieścił futbolówkę w siatce.

Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, bowiem 120 sekund później kontaktową bramkę zdobyli mielczanie. Wisłoka nie zamierzała tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyła do ataku, celem odzyskania dwubramkowego prowadzenia. To udało się na kwadrans przez końcem meczu. Prokop zacentrował w szesnastkę, a tam bardzo dobrze zachował się Siedlik, który głową umieścił piłkę w siatce.

Stal II Mielec - Wisłoka Dębica 1-3 (0-1)

Bramki dla Wisłoki: Dawid Sojda, Łukasz Siedlik (dwie)