2020-11-04 17:10:39

Przełamanie Apklan Resovii! Pokonali Zagłębie Sosnowiec na wyjeździe

Rzeszowianie w końcu się przełamali i pokonali na wyjeździe ekipę Zagłębia. Wyni dzisiejszego spotkania otworzył Michał Kuczałek, a ustalił go Grzegorz Płatek.

Lepiej od pierwszych minut prezentowało się Zagłębie Sosnowiec, które w 6. minucie mogło objąć prowadzenie. Szymon Pawłowski idealnie odnalazł się w szesnastce, ale trafił w słupek. Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać i cały czas atakowali, ale czujna w defensywie była Apklan Resovia

Gopsodarze cały czas próbowali zaskoczyć Pasiaków, ale to jednak podopieczni Szymona Grabowskiego byli konkretniejsi. W szesnastce świetnie zachował się Michał Kuczałek, który głową pokonał Krystiana Stępniowskiego. Zagłębie czym prędzej ruszyło do odrabiania strat i stworzyło sobie kilka ciekawych okazji, jednak Marcel Zapytowski nie dał się zaskoczyć.

Po chwili groźnie wrzucał Łukasz Turzyniecki, a piłkę przejął Goncalo Gregorio, ale nie zdołał pokonać golkipera rzeszowskiej drużyny. Goście nie zamierzali być dłużni i niedługo po tym dwukrotnie zagrozili bramce Stępniowskiego, który jednak udanie interweniował. Zagłębie cały czas napierało, choć Apklan Resovia także miała okazje, jednak ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Szybko po zmianie stron, beniaminek objął dwubramkowe prowadzenie. Zapytowski zagrał do skrzydłowego, który wypatrzył Grzegorza Płatka, a ten tylko dopełnił formalności. Ekipa z Sosnowca próbowała jeszcze nawiązać walkę z zespołem Pasiaków, jednak ten nie dał dojść miejscowym do słowa.

Zagłębie starało się konstruować akcję, jednak ataki miejscowych przypominały walenie głową w mur. Podopieczni Szymona Grabowskiego dobrze prezentowali się w obronie i skutecznie odpierali ataki. Zespół z Sosnowca dwoił się i troił, jednak ostatecznie jego starania nie przyniosły bramek i mecz zakończył się wynikiem 0-2.

0-1 Michał Kuczałek (22)
0-2 Grzegorz Płatek (52)

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Turzyniecki, Duriska, Grudziński, Gojny – Kieca (60. Małecki), Korzeniecki (60. Karbowy) , Maia, Antonik (70. Sangowski), Pawłowski – Gregorio (76. Nowak)

Apklan Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Kuczałek, Kantor, Adamski, Czernysz, Płatek (75. Hebel), Feret, Demaniuk (69. Rogalski)

Żółte kartki: Antonik, Gonçalo Gregório, Sangowski - Kantor, Zapytowski

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)