2020-10-20 12:40:41

3 liga gr. IV: Kamil Kocoł "załatwił" Siarkę Tarnobrzeg, Wólczanka pokonała Wisłokę [Podsumowanie 15. kolejki]

Za nami piętnasta seria gier na trzecioligowym froncie. Okazało się że 2-0 to naprawdę niebezpieczny wynik, a przekonała się o tym Siarka. Wólczanka w derbach województwa podkarpackiego pokonała Wisłokę. Oto podsumowanie 15. kolejki 3 ligi gr. IV.

Siarka Tarnobrzeg na własnej skórze przekonała się, że 2-0 to niebezpieczny wynik. Zespół dowodzony przez Grzegorza Opalińskiego w wyjazdowym meczu z Podlasiem Biała Podlaska prowadził właśnie w takim stosunku, po bramkach Arkadiusza Gajewskiego i Kamila Kargulewicza. Gospodarze po przerwie pokazali charakter i odwrócili kartę na swoją korzyść. Trzykrotnie Siarkę skarcił Kamil Kocoł, który decydującego gola strzelił w 90. minucie z rzutu karnego.

Wólczanka Wólka Pełkińska w derbach województwa podkarpackiego pokonała Wisłokę Dębica. Lepiej na boisku prezentowali się od początku podopieczni Dariusza Kantora, ale to gospodarze strzelali gole. Wynik otworzył tuż przed przerwą Kamil Bała. Niespełna dwadześcia minut po zmianie stron, było już 2-0, a tym razem z gola cieszył się Dawid Olejarka. Biało-zielonych stać było jedynie na honorowe trafienie, autorstwa Łukasza Siedlika, choć warto nadmienić że Wisłoka stworzyła sobie kilka dogodnych okazji.

Stal Stalowa Wola u siebie pewnie ograła Stal Kraśnik. Podopieczni Szymona Szydełko sprawę załatwili właściwie przed przerwą, bowiem dublet ustrzelił Michał Fidziukiewicz. Texom Sokół Sieniawa pokonał Podhale Nowy Targ i wciąż jest jedyną niepokonaną ekipą w lidze. Zespół dowdzony przez Ryszarda Kuźmę przeważał i po pierwszej połowie prowadził 2-0 po bramkach Bartosza Graszy i Daquana Kinga.

Po zmianie stron, Oskar Majda faulował w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie egzekwował Dawid Dynarek i zrobiło się ciekawie. Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje. Emocje w meczu były niemal do samego końca, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Co jeszcze wydarzyło się w minionej kolejce? Ze zwycięstwa cieszyły KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Wisła Puławy, Chełmianka Chełm oraz ŁKS Probudex Łagów. Podział punktów natomiast nastąpił w meczach Avii Świdnik z Wisłą Sandomierz oraz Korony II Kielce z Hetmanem Zamość.

1-0 Kamil Bała (45)
2-0 Dawid Olejarka (57)
2-1 Łukasz Siedlik (79)