https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-10-20 10:57:15

Jak grać w pokera? Zasady dla początkujących

W 2002 roku, Chris Moneymaker był księgowym i pokerzystą amatorem z Tennessee. Grał w pokera online i okazjonalne w kasynach, ale raczej unikał poważnych rozgrywek. W maju 2003 roku, wygrał turniej World Series of Poker i zainkasował w nagrodę $2,5 mln. Moneymaker pokonał najlepszych pokerzystów na świecie i zwyciężył w pierwszym ważnym turnieju live w swoim życiu...Wszystko rozpoczęło się od turnieju kwalifikacyjnego online z wpisowym $39.

Jak łatwo się domyślić, popularność pokera po sukcesie Moneymaker’a znacząco wzrosła i dziś za pośrednictwem sieci w pokera grywają setki tysięcy ludzi. Chociaż wielu wydaje się to niemożliwe, to mimo pokerowego boomu i medialnego szumu, wciąż jest wiele osób, które nigdy nie rozegrały partyjki pokera. Właśnie im dedykujemy tym artykuł, w którym przedstawiamy podstawy pokera.

Podstawowe informacje

Niezależnie od tego, czy grasz ze znajomymi, czy online, w większości popularnych odmian pokera, wykorzystywana jest talia 52 kart. Każda karta ma zarówno wartość liczbową (od 1 do 10), jak i kolor (kier, trefl, karo i pik). Figury mają oczywiście wyższą wartość niż karty liczbowe – w kolejności od najsłabszej do najmocniejszej wyróżniamy waleta, damę, króla i asa (as może być również niską kartą przy stricie).

Jedną z najbardziej znanych odmian pokera jest Texas Hold’em. W tej odmianie, na początek krupier daje każdemu graczowi dwie karty (tzw karty własne), których wartość znana jest wyłącznie graczowi, który je otrzymał. Ponadto na stół wykładanych jest pięć kart wspólnych, widocznych dla wszystkich graczy przy stole. Celem jest utworzenie najsilniejszego układu składającego się z pięciu kart.

W pokerze wyróżniamy następujące układy:

  1. Wysoka karta
  2. Para: Dwie karty o tej samej wartości
  3. Dwie pary: dwa zestawy par (np. Dwie dziewiątki i dwie piątki)
  4. Trójka: trzy karty o tej samej wartości
  5. Prosty: pięć kart w kolejności, ale nie w tym samym kolorze (np. 5, 6, 7, 8, 9)
  6. Kolor: Pięc kart w kolorze
  7. Full house: trzy karty o tej samej wartości plus dwie karty o pasujących wartościach (np. Trzy 9 i dwie 5)
  8. Kareta: cztery karty o tej samej wartości
  9. Poker: pięć kart w kolejności - wszystkie w tym samym kolorze (5, 6, 7, 8, 9)
  10. Poker królewski: as, król, dama, walet i 10 w tym samym kolorze

Przebieg Rozgrywki

Kiedy dwóch graczy otrzyma wspomniane powyżej dwie karty własne, rozpoczyna się faza preflop. Każdy z graczy patrzy w swoje karty i decyduje jaką decyzję podjąć. Akcja przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara począwszy od gracza na lewo od big blinda. Gracz ma trzy opcje, spasować, sprawdzić lub podbić. Następnie akcja przesuwa się do kolejnego gracza i tak aż do momentu, gdy każdy z chętnych do pozostania w rozdaniu graczy umieści jednakową ilość żetonów. Wówczas wykładany jest flop, czyli trzy karty wspólne widoczne dla wszystkich graczy przy stole.

Po wyłożeniu flopa mamy kolejną rundę licytacji, gdzie dochodzi jeszcze opcja Check (jeżeli nikt nie umieścił zakładu przed tobą, możesz poczekać bez inwestowania żetonów w pule). Następnie wykładana jest czwarta karta wspólna czyli turn. Po wyłożeniu turna mamy kolejną rundą licytacji i na stole ląduje ostatnia karta - river. Ponownie gracze przystępują do akcji, a jeżeli po tej rundzie nadal w grze mamy przynajmniej dwóch graczy następuje SHOWDOWN - czyli porównanie układów. Gracz z najlepszym układem z pięciu kart zgarnia pulę.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu rozgrywki, zasad gry, a także poznać pokerowe strategie, to szkoła pokera GGPoker jest idealnym miejscem, by postawić pierwsze pokerowe kroki. Odwiedź stronę https://pl.ggpoker.eu/ po więcej porad i wskazówek.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij