2020-10-08 09:53:00

Niechobrz umocnił się na pozycji lidera. Łańcut stracił punkty, a Przybyszówka pewnie wygrała

Jedność Niechobrz bez problemu wygrał z Błękit Żołynia i tym sposobem umocnił się na pozycji lidera. Stal Łańcut przegrała na wyjeździe z Orzeł Wólka Niedźwiedzka i traci zaledwie dwa punkty do pozycji lidera. KS Przybyszówka zaczyna nabierać tempa i wygrała trzeci raz z rzędu, tym razem ich rywalem była drużyna Czarni Czudec.

Jedność Niechobrz podejmował u siebie beniaminka Błękit Żołynia. Spotkanie od początku przebiegało po myśli Jedności Niechobrz. Pierwszego gola w 15. Minucie zdobył Damian Rak a dwie minuty później Mateusz Rachwalski, gospodarze za sprawą tego samego zawodnika na osiemnaście minut przed końcem podwyższyli wynik na 3-0. Gola do szatni dla Błękitu Żołynia zdobył Sebastian Frączek, który dał nadzieję swojej drużynie i od czasu do czasu to oni przejmowali inicjatywę.

Druga połowa spotkania zaczęła się od bramki dla Żołyni. Kamil Witkowski celnie uderzył pod poprzeczką, zrobiło się gorąco z pewnego 3-0 zrobiło się 3-2 a to była dopiero 49 minuta. Gospodarze przeważali przez resztę czasu ale Dawid Świder dobrze spisywał się na bramce aż do momentu gdy w 80. Minucie Damian Szeliga oddał ładny strzał przy dalszym słupku i zaskoczył bramkarza gości.

Stal Łańcut na wyjeździe przegrała z Orzeł Wólka NiedźwiedzkaWorek z bramkami otworzył Arkadiusz Szylar, który oddał ładny strzał z woleja w samo okienko z 16 metrów. Po 16. Minutach Grzegorz Miś wyrównał wynik spotkania po indywidualnej akcji. W 42. Minucie Tomasz Szwaja pokonał bramkarza gości podwyższając wynik na 2-1 do przerwy.

Po zmianie stron kibice zobaczyli tylko jedno trafienie. Mateusz Serafin został sfaulowany w polu karnym i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość, jak się okazało skutecznie. Po dobrym spotkaniu Stal Łańcut straciła punkty i aktualnie jest na czwartym miejscu w tabeli ligowej.

KS Przybyszówka po ciężkiej grze wygrała z Czarnymi CzudecOd początku spotkanie beniaminków nie należało do łatwych. Chociaż sędziowie starli się nieco pomóc Czarnym to nic to nie dało. Na prowadzenie w 50. Minucie za sprawą Macieja Lewickiego wyszła KS Przybyszówka ale 8 minut później Czarni Czudec wyrównali wynik dzięki Pawłowi Pałysowi.

Druga połowa była dość wyrównana, obie drużyny miały okazje do zdobycia gola ale lepiej w tym meczu spisywał się Mateusz Szyszko, który dobrze radził sobie między słupkami. W 81. Minucie spotkania Szymon Sokal odnalazł drogę do bramki rywala i w sytuacji sam na sam dał prowadzenie swojej drużynie. Tuż przed końcem spotkania Szymon Sokal ponownie pokonał bramkarza gospodarzy uderzając „z główki”.

1-0 Damian Rak (15)
2-0 Mateusz Rachwalski (17)
3-0 Mateusz Rachwalski (27)
3-1 Sebastian Frączek (44)
3-2 Kamil Witkowski (49)
4-2 Damian Szeliga (80)