2020-10-08 11:54:22

Legion Pilzno bez większych problemów pokonał Piasta Wolice Piaskową

Ekipa z Pilzna zameldowała się w kolejnej fazie Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica. Legion w środowym meczu pokonał zespół z Wolicy Piaskowej.

Legion Pilzno na mecz z Piastem Wolica Piaskowa, grającym w dębickiej okręgówce, jechał z jasnym celem, a mianowicie awansem do kolejnej rundy. Podpieczni Romana Gruszeckiego nie mieli litości dla niżej notowanego rywala, któremu wbili aż cztery gole.

Wynik wczorajszego spotkania otworzył w 15. minucie Nikodem Kwiatek. Sytuacja ta dodała skrzydeł przyjezdnym, którzy kwadrans później prowadzili już 0-2, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sztuka. Legion próbował jeszcze podwyższyć wynik, ale ostatecznie do przerwy więcej goli nie padło.

Po zmianie stron, ekipa z Pilzna nie zatrzymywała się i cały czas atakowała. Piast mądrze się jednak bronił i skutecznie odpierał ataki wyżej notowanego rywala. Legion jednak dopiął swego i w końcówce zadał dwa ciosy. Najpierw w 85. minucie trafił Luigi Manzo, a w doliczonym czasie gry, jeden z piłkarzy miejscowych skierował piłkę do własnej bramki.

Piast Wola Piaskowa - Legion Pilzno 0-4 (0-2)

0-1 Nikodem Kwiatek (15)
0-2 Bartłomiej Sztuka (30)
0-3 Luigi Manzo (85)
0-4 Bramka samobójcza (90)