2020-10-07 17:18:21

Siarka Tarnobrzeg zdobyła trzy "oczka". W zaległym meczu pokonali Podhale Nowy Targ

Siarka Tarnobrzeg ograła Podhale Nowy Targ. (fot. Marek Jedynak)
Siarka Tarnobrzeg pokonała Podhale Nowy Targ 2-1 w zaległym meczu 3.kolejki 3 ligi gr. IV. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Podhale Nowy Targ strzeliło bramkę w meczu przeciwko Siarce Tarnobrzeg w pierwszej akcji meczu. Mateusz Mianowany przejął futbolówkę w środku pola minął obrońców i skierował ją do siatki tuż obok Macieja Kowala, który mógł się jej tylko przyglądać. Dziesięć minut później powinno być 0-2, ale golkiper gospodarzy popisał się znakomitą interwencją przy strzale Julisza Molisa.

Po tej sytuacji powoli kontrolę nad meczem przejmowali podopieczni Grzegorza Opalińskiego. Po kwadransie gry po raz pierwszy gospodarze zagrozili bramce Podhala. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Bartosz Sulkowski. Jednak Stojący w bramce gości, Maciej Styrczula "wypluł" piłkę przed siebie, ale obrońcy ekipy z Nowego Targu zdołali wybić futbolówkę na aut.

W 23. minucie "Siarkowcy" doprowadzili do wyrównania. Kowal zagrał długą piłkę w środek pola, tam jeden z pomocników gospodarzy przedłużył futbolówkę do Pawła Mroza, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał golkipera gości. W kolejnych minutach przeważała Siarka, ale nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji.

Pięć minut przed przerwą groźnie na bramkę Kowala uderzał Michał Nawrot, ale bramkarz Siarki był na posterunku. Gdy wydawało się, że pierwsza cześć gry zakończy się remisem na akcję lewą stroną boiska zdecydował się Mateusz Janeczko i dograł w pole karne. Tam Dawid Bałdyga obrócił się z piłką i zdobył gola strzałem... piętą.

Tym samym po emocjonujących i ciekawych pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry "Siarkowcy" prowadzili 2-1. Po zmianie stron do ataków rzucili się goście, ale to Siarka groźnie kontrowała. Dwukrotnie w pole karne gości wpadał Kamil Kargulewicz, ale jego zagrania były niecelne.

W kolejnych minutach nie działo się nic na stadionie w Tarnobrzegu, aż obrońcy Siarki zagrali piłkę wprost pod nogi Marka Mizi, który oddał celny strzał. Jednak ponownie Kowal bardzo dobrze się spisał. Chwilę później dwukrotnie celne strzały oddawali podopieczni Opalińskiego, jednak nie potrafili zaskoczyć Styrczuli.

Dziesięć minut przed końcem meczu Daniel Wajsak po zamieszaniu w polu karnym Siarki uderzył i jeden z obrońców wypił piłkę z pustej bramki. W ostatnich minutach Podhale atakowało coraz mocniej, jednak bez efektu. Siarka mogła wygrać ten mecz wyżej. Najpier dwukrotnie Kamil Kargulewicz przegrał rywalizację sam na sam z golkiperem gości, a w 94. minucie karnego nie wykorzystał Bartosz Sulkowski. Ostatecznie trzy punkty zostały w Tarnobrzegu. Siarka pokonała Podhale Nowy Targ 2-1.

0-1 Mateusz Mianowany (3)
1-1 Paweł Mróz (23)
2-1 Dawid Bałdyga (44)