2020-09-29 12:35:58

Klasa O Rzeszów: Błażowianka Błażowa idzie za ciosem. Włokniarz Rakszawa i Stal II Rzeszów wypunktowały rywali [Podsumowanie 12. kolejki]

Błażowianka Błażowa po wygranej z TG Sokołów Małopolski uplasowała się na drugim miejscu. Włókniarz Rakszawa pewnie ograła Orzeł Wólka Niedźwiedzka, Stal II Rzeszów zaaplikowała aż 7 bramek Start Brzóza Stadnicka.

Błażowianka Błażowa w 12. kolejce zmierzyła się z TG Sokół Sokołów Małopolski. Wynik w 17. minucie otworzył Mikołaj Wania, który po dobrej wrzutce Łukasza Malinowskiego celnie uderzył z główki, na wyrównanie kibice musieli czekać dobrą chwilę, bo dopiero w 30. minucie Grzegorz Płonka po ładnym przelobowaniu bramkarza gospodarzy doprowadził do remisu.

Druga połowa spotkania była pod dyktando gospodarzy. W 69 minucie Łukasz Malinowski pokonał bramkarza gości trafieniem „za kołnierz”, zaś ostateczny wynik ustalił Mikołaj Wania podwyższając go na 3-1.

Włókniarz Rakszawa na swoim terenie podejmowała Orła Wólkę Niedźwiedzką. W 18. minucie worek z bramkami otworzył Rafał Szczepański, który po rzucie rożnym celnie trafił do bramki rywala, zaś w 38 minucie wynik podwyższył Tomasz Wilusz a gola do szatni zdobył ponownie Rafał Szczepański.

Druga połowa spotkania należała do Rakszawy. Podopieczni trenera Krystiana Halejcio zaaplikowali rywalowi jeszcze 5 goli! W 57. minucie Łukasz Bursztyka wpakował piłkę do siatki rywala, zaś chwilę później sędzia dopatrzył się karnego dla Wólki Niedźwieckiej a Ci zamienili go w gola. Najładniejszym uderzeniem z dalszej odległości popisał się Marcin Gorzelany, a chwilę później hattricka strzelił Rafał Szczepański. W 74. minucie Tomasz Szwaja pokonał bramkarza gospodarzy a wynik spotkania ustalił Łukasz Lorenc, który wrócił do Rakszawy po rocznej przerwie. Zatem Włókniarz Rakszawa kontynuuje serię meczów bez porażki, z Wólką Niedźwiedzką było to ich siódme spotkanie.

Stal II Rzeszów podejmowała w Łukawcu Start Brzóza Stadnicka. Boisko w Łukawcu dopisuje Stali w tej rundzie bowiem po raz kolejny wpakowali do siatki rywala sporo bramek. W pierwszej połowie spotkania było dość spokojnie, nic nie zapowiadało takiej strzelaniny. Wynik spotkania dopiero w 30 minucie otworzył Dariusz Jarecki.

Druga połowa tego pojedynku była bardziej atrakcyjna pod względem goli, goście próbowali się bronić ale z biegiem czasu to Stal przeważała w spotkaniu. Po zmianie stron Dariusz Jarecki wpakował jeszcze dwie bramki, a Jakub Lorek trzy tym samym wpisując sobie hattricka. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Maciej Makarski, zaś honorowego gola po ładnym przelobowaniu bramkarza popisał się Damian Ziemiński.

1-0 Hubert Wania
1-1 Grzegorz Płonka
2-1 Hubert Wania
3-1 Łukasz Malinowski