http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-09-30 10:09:51

Jak zaplanować urlop jesienią?

Jesień to bardzo dobra pora na dłuższy urlop. W wielu miejscach wciąż można liczyć na idealną pogodę, a ponieważ sezon turystyczny powoli dobiega końca, ceny nie są już tak wysokie jak w lipcu czy sierpniu. Jak zorganizować taki jesienny wyjazd?

Dokąd jechać?

Gdzie na wakacje we wrześniu? W Europie to oczywiście kraje leżące na południu: Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Bułgaria, Czarnogóra. Początek jesieni można też spędzić w popularnych, tureckich kurortach albo na Cyprze. Podróż do tych miejsc nie zajmuje wiele czasu, a wiza nie jest potrzebna, do tego większość hoteli jest w dobrym standardzie i zapewnia kompleksową obsługę turystyczną.
 
Marzy się coś bardziej egzotycznego? Właśnie jesienią warto rozważyć wyjazd do krajów, w których latem jest po prostu za gorąco dla osób nieprzyzwyczajonych do takich upałów – Egipt, Tunezja, Maroko to najczęściej wybierane lokalizacje turystyczne, a jeśli ktoś pragnie spędzić wakacje na prawdziwym, afrykańskim safari, dobrym kierunkiem będzie Kenia, Tanzania bądź Namibia.

Samodzielnie czy z operatorem?

Wyjazd organizowany samodzielnie może wyjść taniej niż wycieczka kupowana w biurze podróży, ale na przygotowania do takiego urlopu trzeba poświęcić sporo czasu, zwłaszcza gdy wybieramy się do miejsca, w którym baza turystyczna jest słabo rozwinięta. 
 
Dla wielu osób wygodniejszym rozwiązaniem jest więc wyjazd zorganizowany przez biuro, zwłaszcza że jesienią nie brakuje naprawdę atrakcyjnych promocji, wystarczy przejrzeć propozycje znanych operatorów. Na stronie okiemturysty.pl można sprawdzić, jakie biura są najbardziej godne zaufania i które wycieczki z ich oferty uchodzą za najlepsze.

Jak wybrać idealny nocleg?

W krajach, w których turystyka jest dobrze rozwinięta, bez problemu da się znaleźć przyzwoity hotel w przystępnej cenie. Jeśli wyjazd jest dla całej rodziny, warto wybrać ośrodek oferujący dostęp do różnych atrakcji, jak hotel z aquaparkiem w Egipcie. Większość hoteli jest przygotowana na wizytę nawet tych bardzo małych dzieci, a część placówek godzi się także na obecność zwierząt domowych.
 
Hotel powinien być blisko największych atrakcji turystycznych danego regionu, tak by dojście na przykład na plażę nie zajmowało zbyt wiele czasu. Natomiast gdy wynajmujemy mieszkanie w popularnym wśród turystów mieście, zwykle lepszą opcją jest lokal położony nie w samym centrum, a trochę na uboczu, za to z dobrą komunikacją – w ten sposób można sporo zaoszczędzić na cenie i nocuje się w cichszym, mniej zatłoczonym miejscu.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij