2020-09-23 18:09:05

Osiem bramek Texom Sokoła Sieniawa. Rozbili Jutrzenkę Giebułtów

Sokół Sieniawa pokonał Jutrzenkę Giebułtów 8-0. (fot. Patryk Górecki)
Texom Sokół Sieniawa zdobył aż osiem bramek i rozbił Jutrzenkę Giebułtów w zaległym meczu 3. kolejki 3 ligi gr. IV.

Texom Sokół Sieniawa od początku meczu miał przewagę w spotkaniu z Jutrzenką Giebułtów. Gospodarze przewagę udokumentowali już po czterech minutach gry. Gola z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Kacper Drelich

Podopiecznych Ryszarda Kuźmy nie zadowoliło to prowadzenie i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 10. minucie lewym skrzydłem zaatakował Oskar Majda i wyłożył piłkę Łukaszowi Mazurkowi, który umieścił futbolówkę w siatce.

10. minut później przed szansą stanęli piłkarze Jutrzenki, w obronie skiksował Patryk Kapuściński dzięki czemu oko w oko z Mateuszem Zającem stanął Michał Romuzga, jednak piłkarz Jutrzenki minimalnie chybił. Chwilę później mieliśmy już 3-0. Gola zdobył Bartłomiej Purcha po podaniu Jarosława Lisa.

Tuż przed przerwą kolejną bramkę dla gospodarzy powinien zdobyć Michał Kitliński, jednakże po minięciu dwóch obrońców gości uderzył "Panu Bogu w okno".

Początek drugiej części gry to bardzo żywiołowa gra z obu stron. Jednak kolejną bramkę zdobyli gospodarze, a konkretnie Kitliński. Pomocnik Sokoła dostawił głowę po dośrodkowaniu Purchy. Kilka minut później Daquan King ruszył lewą stroną oddał strzał, który sparował bramkarz wprost pod nogi Kitlińskiego i w Sieniawie było 5-0.

Trzy minuty później kolejną bramkę dla gospodarzy strzelił Paweł Hass. Wprowadzony po przerwie na boisko napastnik zdobył gola strzałem głową po wrzutce Purchy. Dziwięć minut później Krzysztof Kasperkowicz strzałem zza pola karnego zdobył siódmą bramkę dla podopiecznych Kuźmy.

Wynik meczu na 8-0 ustalił Purcha. Skrzydłowy Sokoła Sieniawa wykorzystał rzut karny po faulu na Pawle Hassie.

1-0 Kacper Drelich (4)
1-0 Łukasz Mazurek (10)
3-0 Bartłomiej Purcha (35)
4-0 Michał Kitliński (48)
5-0 Michał Kitliński (61)
6-0 Paweł Hass (64)
7-0 Krzysztof Kasperkowicz (73)
8-0 Bartłomiej Purcha (88-rzut karny)