2020-09-14 13:38:35

Sokół Nisko rozbił Czarnych 1910 Jasło!

Niżanie w końcu świętowali u siebie! Ekipa Rafała Leśniowskiego odniosła pierwsze u siebie, ale jakże okazałe, zwycięstwo po powrocie do grona czwartoligowców.

Sokół Nisko od dłuższego czasu polował na pierwszy tryumf po powrocie do czwartej ligi. W sobotnie popołudnie na ich drodze stanął zespół Czarnych 1910 Jasło, który także jest beniaminkiem tejże klasy rozgrywkowej. Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem, bowiem goście natrafili na małe problemy na trasie.

Podopiecznych Rafała Leśniowskiego nie wyprowadziło to jednak z równowagi i zielono-czerwoni od pierwszych minut ruszyli do ataku. Jaślanie także mieli swoje okazje i po kwadransie gry mieli bardzo dobrą okazję do zdobycia gola, bowiem otrzymali rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Pavlo Kulish, ale jego uderzenie wybronił Dawid Drozd

Sytuacja ta dodała niżanom skrzydeł i czym prędzej Sokół rozpocżął poszukiwania gola na 1-0. Miejscowi za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet oczek i do tego celu w 26. minucie przybliżył ich Patryk Tur. Zielono-czerwonym jednak było mało i Sokół rozpoczął poszukiwania gola numer dwa.

Beniaminek z Niska polowanie zakończył sukcesem jeszcze przed przerwą, a na 2-0 trafił Jacek Stępień. Dobre humory ekipy Sokoła nie opuszczały i ta w 49. minucie po raz trzeci cieszyła się z gola, którego autorem był Wojciech Soboń. Czarni nie tak wyobrażali sobie wyjazd na północ Podkarpacia i w tym momencie z pewnością marzyli by ten mecz się już skończył.

Niżanie natomiast cały czas polowali na kolejne bramki. Ostatecznie padła jeszcze jedna w 64. minucie, a jej strzelcem był ponownie Jacek Stępień. Sokół tym samym po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z trzech oczek, które są pierwszymi zdobytymi u siebie, po powrocie do czwartej ligi.

1-0 Patryk Tur (26)
2-0 Jacek Stępień (42)
3-0 Wojciech Soboń (49)
4-0 Jacek Stępień (64)

Sokół Nisko: Drozd – Maciorowski, Tetlak, Wojtak (75. Przepłata), Tabaka (83. Szpyra), Drelich (70. Rutyna), Stępień, Tyczyński, Buda (80. Czerepak), Tur (65. Szewczyk), Soboń (86. Łyko)

Czarni 1910 Jasło: Lepucki – Dziedzic, Mastaj, Mchedlidze, Setlak (87. Bracik), Kiełtyka, Kulish (62. Wietecha), Sowa, Krzysztof Szydło, Szopa (77. Karol Szydło), Sabik

Żółte kartki: Maciorowski, Buda - Dziedzic, Szopa

Sędziował: Jerzy Czenczek (Leżajsk)