2020-09-05 16:55:00

Dawid Olejarka zapewnił Stali Rzeszów trzy punkty! Pokonali Pogoń Siedlce

Stal Rzeszów pokonała Pogoń Siedlce 2-0! Dwie bramki zdobył Dawid Olejarka. (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów wygrała z Pogonią Siedlce 2-0 na wyjeździe. Na bramki musieliśmy czekać aż do 87. minuty. Bohaterem meczu został Dawid Olejarka, strzelec dwóch bramek dla "Biało-niebieskich".

Stal Rzeszów już po siedmiu minutach gry mogła wyjść na prowadzenie w meczu z Pogonią Siedlce. Dwójkową akcję po lewym skrzydle przeprowadzili Piotr Głowacki oraz Błażej Szczepanek. Ten drugi wrzucił w pole karne, gdzie się zakotłowało. Ostatecznie Piotr Pierchała wybił piłkę na rzut rożny.

W 19. minucie w polu karnym Stali upadÅ‚ Krzyszof KoÅ‚odziej, ale sÄ™dzia ukaraÅ‚ pomocnika Pogoni żółtÄ… kartÄ… za symulowanie faulu. Trzy minuty później Szczepanek uderzyÅ‚, ale jego strzaÅ‚ zostaÅ‚ zablokowany. Do futbolówki dopadÅ‚ RafaÅ‚ Maciejewski, ale również jego uderzenie zostaÅ‚o zablokowane.

Chwilę później piłkarze prowadzeni przez Marcina Wołowca powinni objąć prowadzenie. Głowacki wrzucił wprost na głowę Radosława Sylwestrzaka. Jednak defensor "Biało-niebieskich" trafił w słupek.

Później lekką przewagę osiągnęli gospodarze. W 37. minucie gry Tomasz Margol zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego. W odpowiedzi Wojciech Reiman oddał strzał, ale to uderzenie również nie trafiło w światło bramki. Ostatecznie do przerwy nie oglądaliśmy bramek w Siedlcach.

W pierwszych minutach po zmianie stron nie wiele działo się na boisko. Pierwsza zaatakowała Stal Rzeszów. Najpierw Reiman zagrał do Damiana Michalika, jednak skrzydłowego gości uprzedził bramkarz Pogoni, Rafał Misztal. Trzy minuty później Krystian Pieczara oddał zbyt lekki strzał by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Natomiast gospodarze odpowiedzieli w 70. minucie znakomitą interwencją popisał się Kaczorowski i sparował piłkę na rzut rożny. To była najlepsza okazja Pogoni na zdobycie bramki w tym meczu. Siedem minut później groźny strzał oddał wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Brodziński. W końcowych fragmentach meczu to gospodarze byli bardziej aktywni, ale gola zdobyli goście. W 87. minucie na strzał zdecydował się Dawid Olejarka i Stal wyszła na prowadzenie. Zaledwie dwie minuty później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Olejarka pojawił się na boisku w 68. minucie meczu i później został bohaterem ekipy "Biało-niebieskich". Ostatecznie Stal Rzeszów wygała 2-0 z Pogonią Siedlce i dopisała trzy "oczka" do ligowej tabeli.

0-1 Dawid Olejarka (87)
0-2 Dawid Olejarka (89)