2020-09-05 14:25:40

sparing: PGE FKS Stal Mielec - Wisła Kraków 0-2

Wisła Kraków pokonała Stal Mielec w meczu towarzyskim. (fot. własne)
Wisła Kraków pokonała PGE FKS Stal Mielec w meczu sparingowym rozegranym w Woli Chorzelowskiej. Bramki dla "Białej Gwiazdy" zdobyli Vullnet Basha oraz Dawid Abramowicz.

Wisła Kraków i PGE FKS Stal Mielec wykorzystały przerwę reprezentacyjną i zagrali w meczu kontrolnym. Spotkanie odbyło się w Woli Chorzelowskiej obok Hotelu Rado.

Obaj trenerzy wykorzystali ten mecz do testów. W pierwszej części gry nieco częściej przy piłce byli piłkarze Artura Skowronka, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W 32. minucie Wisła przeprowadziła ładną akcje prawą stroną, chwilę później po wrzutce w pole karne arbiter dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Vullnet Basha i "Biała Gwiazda" wyszła na prowadzenie.

Po tym golu podopieczni Dariusza Skrzypczaka dążyli do wyrównania, jednak nie potrafili sforsować lini oborny krakowian. W doliczonym czasie pierwszej części gry Andreja Prokić zdecydował się na strzał, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W przerwie obaj trenerzy dokonali kilku zmian w składach swoich zesołów. Lepiej w drugą część gry weszli piłkarze Stali Mielec. Pięć minut po zmianie stron doskonałą okazję miał Łukasz Zjawiński, ale mininalnie nie trafił w bramkę. W odpowiedzi celny strzał oddał Michał Mak.

W 62. minucie akcję lewym skrzydłem przeprowadził Dawid Abramowicz i oddał strzał. Jednak doskonale między słupkami bramki gospodarzy zachował się Rafał Strączek i sparował piłkę na rzut rożny. Wiślacy wykorzystali ten stały fragment gry, a dokładnie Abramowicz. Boczny obrońca "Białej Gwiazdy" uderzył mocno głową i nie dał szans Strączkowi.

Później Wisła kontrolowała przebieg meczu. Ekipa z Mielca próbowała zawiązywać akcje, ale bardzo dobrze funkcjonował blok obronny Wisły. Obaj trenerzy stosowali w tym meczu wysoki presing. Ostatecznie spotkanie towarzyskie pomiędzy ekipami z Ekstrakalsy zakończyło się wynikiem 2-0.

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Vullnet Basha (33-rzut karny)
0-2 Dawid Abawowicz (62)