2020-09-05 16:12:47

Dziewięć bramek w Poznaniu! Lech II pokonał Hutnik Kraków

Lech II Poznań pokonał Hutnik Kraków 6-3. W ekipie "Kolejorza" zagrało kilku graczy z kadry pierwszego zespołu.

Hutnik Kraków już w drugiej minucie meczu mógł wyjść na prowadzenie w spotkaniu z Lechem II Poznań, ale piłka po strzale Abdallaha Hafeza trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Kilka sekund później ekipa "Kolejorza" przeprowadziła bramkową akcję. Gospodarze kilka razy oddawali strzał na bramkę Hutnika aż w końcu Jan Sykora wpisał się na listę strzelców.

Osiem minut później gospodarze prowadzili dwoma bramkami. Łukasz Szramowski zdecydował się na indywidualną akcję lewą stroną boiska, później przełożył sobie piłkę na prawą nogę i strzałem z przed lini pola karnego pokonał Dawida Smugę stojącego w bramce gości.

W 35. minucie Hafez wywarł presję na Marko Malenicy i golkiper Lecha stracił piłkę, a chwilę później sfaulował napastnika gości. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Stawarczyk i we Wronkach było 2-1.

Jeszcze przed przerwą po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sykora. Zawodnik Lecha wykonał rzut wolny z około trzydziestu metrów, piłka po drodze odbiła się od jednego z graczy Hutnika i zmyliła Smugę.

Dziewięć minut po zmianie stron piłkarze prowadzeni przez Leszka Janiczaka zdobyli kontaktową bramkę. Tym razem gola zdobył Mateusz Ozimek, który zdecydował się na strzał bedąc około 25 metrów od bramki Malenicy. Zaledwie minutę później czwartą bramkę strzelił "Kolejorz", a konkretnie Michał Skóraś, kóry wykorzystał "jedenastkę" po faulu na Janie Sykorze.

Sześć minut później błąd popełnił Thomas Rogne, który poślizgnął się. Hutnik wyszedł wówczas w trzech na bramkarza i Krzysztof Świątek strzelił trzecią bramkę dla ekipy z Krakowa. Tym samym wciąż ekipa Hutnika miała nadzieję na zdobycie jakichkolwiek punktów w Poznaniu.

Jednak końcówka meczu należała do gospodarzy. Najpierw w 79. po niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki skierwował Piotr Stawarczyk. Wynik meczu trzy minuty przed końcem na 6-3 ustalił Michał Skóraś.

1-0 Jan Sykora (3)
2-0 Łukasz Szramowski (11)
2-1 Piotr Stawarczyk (35-rzut karny)
3-1 Jan Sykora (44)
3-2 Mateusz Ozimek (54)
4-2 Michał Skóraś (55-rzut karny)
4-3 Krzysztof Świątek (60)
5-3 Piotr Stawarczyk (79-samobójcza)