2020-08-19 14:06:25

Sparing: Apklan Resovia - Znicz Pruszków 3-0

Rzeszowianie rozpoczęli dziś zgrupowanie, które otworzyła gra kontrolna z drugoligowcem. Pasiaki nie miały litości dla niedawnego rywala, którego pewnie pokonały.

Apklan Resovia rozpoczęła dziś krótkie zgrupowanie w Chotowej koło Dębicy. Na początek tegoż obozu, ekipę dowodzoną przez Szymona Grabowskiego czekała towarzyska potyczka ze Zniczem Pruszków. Pasiaki na boisku w Kolbuszowej chciały też zrehabilitować się za ostatnią porażkę z Piastem Gliwice i to im się udało.

Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Sebastian Zalepa. Rzeszowian nie zadowalało jednobramkowe prowadzenie, wobec czego ruszyli oni do ataku. Świeżo upieczony pierwszoligowiec miał swoje okazje, ale w pierwszej części gry nie udało mu się już pokonać golkipera ekipy z Mazowsza.

Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Gola na 2-0 zdobył Szymon Feret, a miało to miejsce w 52. minucie. Rezultat dzisiejszego starcia ustalony został po chwili, a futbolówkę w siatce umieścił jeden z graczy Znicza. Kolejny mecz Pasiaki zagrają już w sobotę, a ich rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec.

Apklan Resovia - Znicz Pruszków 3-0 (1-0)

1-0 Sebastian Zalepa (29)
2-0 Szymon Feret (52)
3-0 Bramka samobójcza (60)

Apklan Resovia: Wojciech Daniel, Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski, Michał Kuczałek, Kamil Radulj, Maksymilian Hebel, Bartłomiej Kiełbasa, Cezary Demianiuk, Przemysław Brychlik oraz zawodnik testowany, Konrad Domoń, Jakub Persak, Jakub Kałaska, Kacper Szymkiewicz, Szymon Feret, Bartłomiej Wasiluk, Jarosław Czernysz, Adrian Dziubiński, Karol Twardowski, Dawid Rogalski