2020-08-19 12:08:07

Pierwsza strata punktów SPEC Stali Łańcut i cenna wygrana Jedności Niechobrz [Klasa O Rzeszów]

Za nami piąta seria gier w Klasie O Rzeszów. Pierwsze punkty straciła SPEC Stal Łańcut, a na pozycję wicelidera wskoczyła Jedność Niechobrz. Formę w końcówce meczu poraz kolejny pokazał Wisłok Czarna, który przechylił szalę zwycięstwa w ostatnich minutach spotkania.

SPEC Stal Łańcut straciła pierwsze punkty w obecnym sezonie Klasy O Rzeszów. Podopieczni Piotra Garuli zostali zastopowani przez Błażowiankę Błażowa i ku zaskoczeniu tylko zremisowali z nią na własnym stadionie. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie nie mogli narzekać na brak emocji, bo gospodarze wychodzili trzykrotnie na prowadzenie i za każdym razem goście ich doganiali.

Dwie bramki dla Stali zdobył niezawodny Tomasz Walat, który zapewne będzie walczył o koronę króla strzelców całej ligi. Jedno trafienie dołożył jeszcze Grzegorz Miś, a dla Błażowianki trafiali Mikołaj Wania, Maciej Kruła oraz Wojeciech Kruczek. Mimo straty punktów Stal pozostała liderem tabeli.

Mistrzowie końcówek

Przed meczem Wisłoka Czarna z KS Zaczernie gospodarze okazali wsparcie swojemu klubowemu koledze Grzegorzowi Sołtysowi, który uległ wypadkowi na motocyklu. Sam zainteresowany pewnie mógł być szczęśliwy po tym spotkaniu, bo jego drużyna wygrała z ekipą KS-u, strzelając bramkę na kilka minut przed końcem.

Z dużą dozą pewności możemy nazwać Wisłok mistrzem końcówek, bo po raz kolejny trzy punkty wpadają na ich konto po akcji w końcówkach. Tym razem kibiców na stadionie w Czarnej uszczęśliwił Hubert Rączka, trafiąc w 85. minucie.

Popis 40-latka

Aramix Niebylec przegrał na swoim stadionie z Włókniarzem Rakszawa 2:3. Dwie bramki dla GKS zdobył 40-letni Dariusz Marczak, który dał tym samym lekcję futbolu dla swoich młodszych kolegów. Niestety, jego drużyna nie była w stanie przeciwstawić się mocnej Rakszawie i ku rozpaczy kibiców tylko obeszła się smakiem.

Wygrani kolejki

Wygranymi tej kolejki są bez wątpienia piłkarze Jedności Niechobrz, którzy dzięki zwycięstwu nad Stalą II Rzeszów i korzystnym wynikom w innych spotkaniach awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Na listę strzelców wpisali się niezawodni Dariusz i Damian Szeliga, którzy jak widać stanowią o sile ataku drużyny z Niechobrza.

W innych meczach bez wielkich zaskoczeń - Strumyk Malawa wygrał z Czarnymi Czudec, którzy wraz z Bratkowicami pozostają jedynymi drużynami bez zdobyczy punktowej. Ze zwycięstwa cieszył się też Błękit Żołynia, a po jednym punkcie dopisały ekipy ze Stobiernej, Brózy Stadnickiej, Tyczyna, Sokoła Małopolskiego, Soniny oraz Wólki Niedźwiedzkiej.