2020-08-15 18:05:00

Stal Rzeszów odpadła z Fortuna Pucharu Polski. Przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała okazało się za silne dla Stali Rzeszów. (fot. Stal Rzeszów)
Podbeskidzie Bielsko-Biała awansowało do 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Piłkarze Krzysztofa Brede ograli Stal Rzeszów 1-0. Strzelcem jedynej bramki był Karol Danielak.

Już w drugiej minucie spotkania Stali Rzeszów z Podbeskidziem Bielsko-Biała celny strzał na bramkę gości oddał Marcel Kotwica. Jednak nie miał problemów z tym uderzeniem golkiper Podbeskidzia, Martin Polacek.

Pięć minut później zakotłowało się pod bramką Stali Rzeszów. Piłkę wrzucił Szymon Mroczko, dopadł do niej Kamil Biliński. Gerard Bieszczad z lekkimi problemami, ale zdołał obronić ten strzał. Później na boisku nie działo się zupełnie nic aż do 33. minuty. Wówczas na prowadzenie wyszli goście.

Kacper Gach wrzucił z lewej strony boiska do niepilnowanego w polu karnym Karola Danielaka. Ten przyjął piłkę i oddał strzał na bramkę. Futoblówka jeszcze pod drodze odbiła się od Łukasza Góry i tym zmyliła bramkarza Stali. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron piłkarze Marcina Wołowca ruszyli do ataku, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Najlepszą miał w 58. minucie Rafał Maciejewski. Nowy nabytek Stali Rzeszów znalazł się w sytuacji sam na sam z Polackiem. Jednak golkiper gości zdołał sparować strzał na rzut rożny. Chwilę później w odpowiedzi Karol Danielak uderzał na bramkę Stali, ale Bieszczad obronił ten strzał.

Później obie drużyny miały swoje sytuacje, ale wynik nie uległ już zmianie. Spotkanie to nie stało na najwyższym poziomie, ale obie drużyny dopiero rozpoczynają przygotowania do sezonu 2020/21. Podbeskidzie zameldowało się w 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Natomiast ekipa Marcina Wołowca będzie mogła skupić się już tylko na lidze.

Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 (0-1)

0-1 Karol Danielak (33)