2020-07-28 22:27:58

Stal Rzeszów ograła GKS Katowice! Będą Derby Rzeszowa w finale baraży

Stal Rzeszów pokonała GKS Katowice! (fot. Stal Rzeszów)
Derby Rzeszowa zdecydują o tym kto awansuje do Fortuna 1 ligi. Stal Rzeszów pokonała GKS Katowice 2-0 i zmierzy się w piątek z Apklan Resovią.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice a Stalą Rzeszów było bardzo żywe. Wydawało się, że lekką przewagę w pierwszych fragmentach mają gospodarze, ale to piłkarze Marcina Wołowca stworzyli sobie lepsza okazję, a dokładnie Damian Michalik. Piłka po jego strzale trafiła jednak w słupek.

Później znów to piłkarze "GieKSy" atakowali i mieli swoją okazję. Po wrzucie piłki z autu na bramkę Wiktora Kaczorowskiego uderzył Michał Gałecki, ale futbolówka nie trafiła w światło bramki. Siedem minut później Arkadius Jędrych już trafił w bramkę, ale kapitalną interwencją popisał się Kaczorowski. W 31. minucie ponownie Michali zdecydował się na uderzenie. Piłka jeszcze odbiła się od Grzegorza Rogali i całkowicie zmyliła Bartłomieja Mrozka. Tym samym "Biało-niebiescy" wyszli na prowadzenie.

Dwie minuty później Piotr Kurbiel miał znakomitą okazję do wyrównania stanu rywalizacji, ale piłkarz GKS-u poślizgnął się przy strzale. Warto dodać, że w Katowicach padał bardzo mocno deszcz. Jeszcze przed przerwą przed znakomitą okazją stanął Pląskowski, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Mrozka. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1-0.

Po zmianie stron podopieczni Rafała Góraka dążyli do wyrównania, ale nie potrafili stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji. Natomiast w 62. minucie meczu to Stal wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Wojciech Reiman dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę niepilnowanego Radosława Sylwestrzaka, a ten skierował futbolówkę do siatki. Po tej bramce emocje wyraźnie opadły. Stal kontrolowała przebieg meczu i więcej bramek nie padło.

Tym samym w piątek o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 dojdzie do Derbów Rzeszowa. Bowiem kilka godzin wcześniej Apklan Resovia po rzutach karnych ograła Bytovię Bytów. Jeszcze nigdy stawka meczu derbowego nie była tak wysoka. Zwycięzca tego meczu zapewni sobie awans do Fortuna 1 ligi.

GKS Katowice - Stal Rzeszów 0-2 (0-1)

0-1 Rafał Michalik (31)
0-2 Radosław Sylwestrzak (62)