2020-07-28 20:21:39

Marcel Zapytowski bohaterem Apklan Resovii! Pokonali w karnych Bytovie Bytów

Apklan Resovia awansowała do finału baraży! (fot. Bytovia Bytów)
Nie brakowało emocji w pierwszym meczu barażowym o awans do Fortuna 1 ligi. Zwycięzcę musiał wyłonić konkurs jedenastek, które lepiej wykonywali piłkarze z Rzeszowa.

Dzisiejsze spotkanie mogło się doskonale rozpocząć dla Apklan Resovii, która już w 2. minucie umieściła piłkę w siatce. Sebastian Zalepa wypatrzył Dawida Kubowicza, a ten dopełnił formalności. Arbiter Paweł Malec z Łodzi jednak tego gola nie uznał, bowiem stwierdził że defensor Pasiaków był na spalonym.

Podopieczni Szymona Grabowskiego cały czas napierali, choć Bytovia Bytów także nie odpuszczała. Żadna z drużyn nie odstawiała nogi, a kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko. W 20. minucie Deleu zagrywał do Karola Czubaka, który podawał do Michaela Ameyawa, lecz ten uderzył obok bramki.

Gospodarze tuż przed przerwą mogli objąć prowadzenie. Pomocnik wypożyczony z Widzewa Łódź był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Adrian Bielawski, ale jego intencje wyczuł Marcel Zapytowski, który odbił futbolówkę.

Po zmianie stron to rzeszowianie ruszyli do ataku, a blisko gola było w 55. minucie. Świetnie w polu karnym odnalazł się Sebastian Zalepa, ale jeszcze lepiej zachował się Maciej Gostomski. Chwilę później szanse miał Karol Czubak, który jednak łatwo stracił piłkę.

Zarówno jedni jak i drudzy starali się kreować okazje do zdobycia gola, ale tych było jak na lekarstwo. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły, wobec czego konieczna była dogrywka. Tą lepiej rozpoczęli miejscowi, ale kontretniejsza była Apklan Resovia.

Pasiaki w 94. minucie mieli rzut karny. Haris Memić faulował Karola Twardowskiego i arbiter bez wątpienia wskazał na wapno i przy okazji pokazał drugie "żółtko" holenderskiemu obrońcy. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kamil Radulj, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Bytovia nie zamierzała tak tego zostawiać, jednak trudno im było nawiązać walkę, ponieważ grali w osłabieniu.

Rzeszowianie natomiast nadal szukali kolejnej okazji do zdobycia bramki, a tą mieli w 101. minucie. Serhij Krykun znalazł się w sytuacji sam na sam, ale tylko obił poprzeczkę. Po chwili wynik podwyższyć mógł Szymon Feret, jednak posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Niewykorzystane okazje się mszczą i w 107. minucie było 1-1. Daniel Feruga najpierw wywalczył rzut wolny, a po chwili sam umieścił piłkę w siatce, zdowyjąc przepięknego gola. Bramka dodała skrzydeł Bytovii, niedługo po tym która mogła wyjść na prowadzenie. Piłkę przejął Michael Ameyaw, ale uderzył obok słupka.

W ostatnich minutach dogrywki obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę, chcąc jak najszybciej zamknąć sprawę. Blisko gola na 1-2 był wychowanek Lechii Sędziszów Małopolski, ale uderzył wprost w bramkarza. Ostatecznie bramki nie padły, wobec czego drużynę która awansuje musiały wyłonić rzuty karne, a te lepiej wykonywali podopieczni Szymona Grabowskiego.

Bytovia Bytów - Apklan Resovia 1-1 (0-0, 0-0), k. 6-7

0-1 Kamil Radulj (95-rzut karny)
1-1 Daniel Feruga (107)

Rzuty karne: 0-1 Dawid Kubowicz, 1-1 Karol Czubak, 1-2 Sebastian Zalepa, 2-2 Deleu, (2-2 Kamil Radulj - obok bramki), 3-2 Paweł Zawistowski, 3-3 Adrian Dziubiński, (3-3 Michael Ameyaw - obroniony), 3-4 Grzegorz Płatek, 4-4 Daniel Feruga, 4-5 Radosław Adamski, 5-5 Piotr Giel, 5-6 Szymon Feret, 6-6 Michał Rutkowski, 6-7 Karol Twardowski, (6-7 Adrian Kwiatkowski - obroniony)

Bytovia Bytów: Gostomski – Deleu, Memić, Piekarski, Liberacki (100. Feruga), Ameyaw, Zawistowski, Lech (100. Rutkowski), Bielawski (78. Kwiatkowski), Giel, Czubak

Apklan Resovia: Zapytowski – Kubowicz, Radulj, Domoń, Adamski, Antkowiak (49. Twardowski), Płatek, Krykun (103. Feret), Geniec (50. Kantor), Hebel (96. Dziubiński), Zalepa

Żółte kartki: Memić, Liberacki, Feruga, Rutkowski  - Twardowski, Kantor,

Czerwona kartka: Haris Memić (94-druga żółta)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)