https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-07-21 17:48:36

Kolejna edycja MOSiR Łańcut Streetball Challenge już w sierpniu

MOSiR Łańcut Streetball Challenge odbędzie się już po raz piąty (fot. MOSiR Łańcut)
MOSiR Łańcut Streetball Challenge odbędzie się już po raz piąty (fot. MOSiR Łańcut)
Piąt edycja MOSiR Łańcut Streetball Challenge odbędzie się już 8 sierpnia.W rywalizacji weźmie udział 20 drużyn z całej Polski.

W tym roku odbędzie się już piąta edycja tej bardzo dynamicznie rozwijającej się imprezy koszykarskiej na zasadach 3x3. Na boiskach orlika MOSiR Łańcut przy ul. Armii Krajowej 57 rozegrany zostanie MOSiR Łańcut Streetball Challenge, imprezy zapoczątkowanej w 2005 roku.
 
W dotychczasowej rywalizacji udział wzięli zawodnicy z prawie całej południowej Polski i nie tylko. Uczestnikami turnieju byli m.in. gracze z Radomia, Krakowa, Krosna, Rzeszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Tarnowa, Biłgoraja, a nawet spoza granic naszego kraju (drużyna z Ukrainy).
 
- Niemalże każdego roku udawało nam się zamknąć listy startowe, które w zależności od edycji zazwyczaj wynosiły od 20 do 24 drużyn (każda drużyna składa się z 4 zawodników) - tłumaczy Adam Onyszczuk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

- W obecnej edycji ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 zdecydowaliśmy się ograniczyć ilość drużyn do 20. Pierwsze trzy miejsca, jak co roku, otrzymują od nas atrakcyjne nagrody.
 
W trakcie turnieju MOSiR Łańcut Streetball Challenge rozegrany zostanie również turniej rzutów za 3 pkt dla uczestników Streetballa.

- Jako jeden z nielicznych eventów tego typu w Polsce posiadamy zaplecze hali, co daje nam komfort organizacji imprezy bez względu na pogodę. Sędziowie również są również precyzyjnie dobierani tak aby zapewnić uczestnikom najwyższy komfort grania. Jesteśmy aktualnie w trakcie organizacji kolejnych atrakcji dla naszych zawodników i kibiców - dodał Adam Onyszczuk.
 
MOSiR Łańcut Streetball Challenge jest objęty patronatem Burmistrza Miasta Łańcut – Rafała Kumka.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij