http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-06-29 11:01:00

Łukasz Mazurek nowym zawodnikiem Chełmianki Chełm

Łukasz Mazurek będzie grał w Chełmiance Chełm. (fot. Chełmianka Chełm)
Łukasz Mazurek będzie grał w Chełmiance Chełm. (fot. Chełmianka Chełm)
Łukasz Mazurek w przyszłym sezonie będzie grał w Chełmiance Chełm. 28-letni środkowy obrońca ostatnio był zawodnikiem Stali Kraśnik.
 
Łukasz Mazurek będzie w przyszłym sezonie grał w Chełmiance Chełm. 28-letni zawodnik gra już od wielu lat w 3 lidze gr. IV. Przez ostatnie dwa sezony grał w Stali Kraśnik. To już piąty zawodnik pozyskany przez ekipę z Chełma w tym okienku transferowym. Wcześniej do Chełmianki przyszli Sebastian Ciołek, Jakub Bednara, Michał Wołos oraz Grzegorz Bonin.
 
- Cieszymy się, że dołączy do nas środkowy obrońca, który zna tę ligę jak mało kto – powiedział na łamach oficjalnej strony Chełmianki, prezes klubu Grzegorz Gardziński. – Łukasz od ośmiu lat regularnie występuje w III lidze i w każdym z klubów, które reprezentował, był czołową postacią. Znamy tego zawodnika, grał przeciwko naszej drużynie wielokrotnie. Nie ukrywam, że latem 2015 roku chcieliśmy pozyskać Łukasza, jednak sprawy prywatne zdecydowały, że piłkarz ten pozostał w Lublinie - mówi dalej Gardziński.
 
28-letni środkowy obrońca dołączy do Chełmianki 1 lipca. Wtedy trzecioligowiec ma zaplanowany sparing z Avią Świdnik. Niewykluczone, że Mazurek już wtedy rozegra kilka minut. 
 
- Dokonując transferów zależało nam na pozyskaniu środkowego obrońcy z dużym doświadczeniem. Właśnie takim piłkarzem jest Łukasz Mazurek. Liczymy na to, że nasz nowo pozyskany stoper będzie skutecznie dyrygował linią obronną. Chcę przypomnieć, że Stal Kraśnik w ubiegłym sezonie straciła zaledwie 20 bramek, a w sześciu meczach na 19 rozegranych, zachowała czyste konto. Przez półtora roku w Kraśniku Łukasz występował razem z Sebastianem Ciołkiem, który jest już w naszej drużynie, zatem obaj nie potrzebują zbyt wiele czasu na zgranie, bo się doskonale znają – twierdzi sternik chełmskiego klubu.
 
W najbliższych dniach włodarze Chełmianki Chełm będą pracować nad wzmocnieniami w ofensywie.  - Chcemy, aby z końcem tygodnia trenowało z nami jeszcze trzech a może nawet czterech nowych zawodników. Tak, by na sparing z Orlętami Radzyń Podlaski wybiegła już dość mocna drużyna – kończy Grzegorz Gardziński.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij