2020-06-21 16:53:09

Bartosz Biel koszmarem PGE Stali Mielec! Zespół Dariusza Marca poległ z GKS-em Bełchatów

Mielczanie wrócą do domu bez punktów (fot. Marta Badowska/PGE Stal Mielec)
Mielczanie mieli doskonałą okazję, by wskoczyć na pozycje lidera Fortuna 1 ligi. Ambitni gospodarze pokazali jednak charakter i odprawili ekipę Stali z kwitkiem.

PGE Stal Mielec znając wynik Podbeskidzia Bielsko-Biała, była mocno zdeterminowana aby powalczyć o pełną pule, która dałaby im pierwsze miejsce. Ekipa Dariusza Marca od pierwszych minut lepiej się prezentowała, ale GKS Bełchatów skutecznie odpierał ataki.

Miejscowi także mieli swoje okazje i w 8. minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą Bartosza Biela, który pokonał Rafała Strączka. Bełchatowianie zamierzali się jednak zatrzymywać i często gościli w polu karnymi mielczan. Po chwili jednak był już remis, a do siatki trafił Bartosz Nowak.

Nudy nie było przy Sportowej 3, jednak z czasem to biało-niebiescy zaczęli napierać, choć mało co z tego wynikało. Do przerwy jednak więcej goli już nie padło. Po zmianie stron, obie drużyny próbowały swoich szans. Najpierw groźnie uderzał Emile Thiakane, a po chwili zrewanżował się Mateusz Mak.

Ekipa gości cały czas szukała kolejnego gola, jedna zespół z województwa łódzkiego nie dawał za wygraną. Bełchatowianie starali się też straszyć bramkarza Stali, a aktywny z przodu był 28-letni senegalski pomocnik. Nadal jednak na tablicy wyników był remis.

Piłkarze GKS-u Bełchatów nie tracili nadziei na korzystny wynik. Brunatni napierali i w końcu dopięli swego w 88. minucie, a do siatki trafił Bartosz Biel. PGE Stal Mielec próbowała jeszcze odrobić straty, jednak gospodarze nie dali sobie wyrwać pełnej puli.

1-0 Bartosz Biel (8)
1-1 Bartosz Nowak (16)
2-1 Bartosz Biel (88)

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak (77. Mateusz Szymorek) - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski, Artur Golański (69. Bartłomiej Bartosiak), Wiktor Putin (46. Emile Thiakane) - Patryk Winsztal

PGE Stal Mielec: Rafał Strączek - Jakub Bartosz (26. Wojciech Lisowski), Lukas Bielak, Mateusz Żyro, Krystian Getinger - Mateusz Mak (55. Andreja Prokic), Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak (72. Robert Dadok), Maciej Domański - Michał Żyro

Żółte kartki: Małachowski, Bartosiak - Bartosz, Bielak

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)