https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-22 12:30:22

Paweł Woicki wraca po 11 latach do Asseco Resovii. Jest już pełny skład

Paweł Woicki po 11 latach ponownie będzie grał w Asseco Resovii. (fot. AZS Olsztyn)
Paweł Woicki po 11 latach ponownie będzie grał w Asseco Resovii. (fot. AZS Olsztyn)
Paweł Woicki został zawodnikiem Asseco Resovii. 37-letni rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt. Tym samym Resovia zakonczyła budowę składu na sezon 2020/21.

Asseco Resovia skompletowała skład na sezon 2020/21. Drugim rozgrywającym został Paweł Woicki, który związał się z "Pasiakami" dwuletnią umową.
 
- 37-letni Paweł Woicki to jeden z bardziej doświadczonych rozgrywających w naszym kraju. Na koncie ma wiele sukcesów zarówno klubowych jak i reprezentacyjnych. Z kadrą Polski zdobywał m.in. mistrzostwo Europy w 2009 roku i brązowy medal Ligi Światowej w 2011 roku. W reprezentacji Polski rozegrał 102 mecze - czytamy na stronie Asseco Resovii
 
- W karierze klubowej zdobywał wiele medali mistrzostw Polski, łącznie ze złotem, a także Puchar Polski. Ma na swoim koncie także srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, zdobyty w barwach PGE Skry Bełchatów. Paweł Woicki w swojej karierze występował już w barwach Asseco Resovii Rzeszów. W sezonie 2008/2009 zdobył z naszym klubem, historyczny, pierwszy w XXI wieku, srebrny medal mistrzostw Polski. Po roku spędzonym w Rzeszowie, rozgrywający przeniósł się do Delecty Bydgoszcz. Teraz wraca do Asseco Resovii po pięciu latach gry w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn. W PlusLidze Paweł Woicki występuje od 17 sezonów. W tym czasie rozegrał 488 spotkań, w których zdobył 567 punktów - czytamy dalej.
 
Tym samym znamy pełną kadrę Asseco Resovii na kolejny sezon. Przypomnijmy, że do ekipy z Rzeszowa w tej przerwie dołączyli Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Robert Taht, Piotr Hain, Marcin Potera, Karol Butryn, Damian Domagała oraz z wypożyczenia powrócił Nicolas Szerszeń. Ekipą tą dowodził będzie Alberto Guiliani.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Paweł 2020-06-25 16:30:54 0 0

Michał Potera a nie jak w artykule pisze Marcin Potera. Ale każdemu może się przytrafić.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij