https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-22 12:46:38

Dominik Nowak zwolniony z Miedzi Legnica

Dominik Nowak nie będzie prowadził Miedzi Legnica. (fot. Bartek Hamanowicz/ Miedź Legnica)
Dominik Nowak nie będzie prowadził Miedzi Legnica. (fot. Bartek Hamanowicz/ Miedź Legnica)
Dominik Nowak został zwolniony z funkcji trenera Miedzi Legnica. W poprzedniej kolejce jego ekipa przegrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.
 
Dominik Nowak nie będzie dłużej pracował w Miedzi Legnica. Po restarcie rozgrywek jego zespół nie prezentował się najlepiej i właściciele klubu zdecydowali, że czas poszukać kogoś innego. Nazwisko nowego trenera poznamy w ciągu kilku najbliższych godzin.
 
- Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które należy do tych najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. Dzisiaj rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron oraz z trzymiesięcznym odszkodowaniem za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, który formalnie wygasał 30 czerwca 2023 roku. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka - powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.
 
Nowak w ekipie z Legnicy pracował ponad 3 lata. W pierwszym sezonie jego drużyna wywalczyła awans do Ekstraklasy, rok później punktu zabrakło do utrzymania. Natomiast przed obecną kampanią celem "Miedzianki" był powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Aktualnie Miedź Legnica zajmuje 6. miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi. Do drugiej lokaty traci już aż 13 punktów.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij