https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-18 11:16:25

Dawid Pietrzkiewicz: Bardzo się cieszymy z trzech zdobytych bramek i z trzech zdobytych punktów

Nie milkną echa wczoraszych derbów Podkarpacia. Ekipa Szymona Szydełko pewnie pokonała beniaminka. Sprawdźcie jak wczorajsze spotkanie podsumował golkiper miejscowych.
 
Stal Stalowa Wola pewnie pokonała wczoraj w derbowym pojedynku Stal Rzeszów. Zielono-czarni w końcu wygrali na nowym stadionie. Kibice miejscowych czekali na tą chwilę aż 1110 dni! To był ciężki mecz, a podsumował go w rozmowie z oficjalną stroną Sfalówki, Dawid Pietrzkiewicz.
 
Wracamy do gry. To było ciężkie spotkanie chociaż zakończone dla nas pomyślnie. Co możesz powiedzieć o meczu ze Stalą Rzeszów?
 
-Na pewno mecz gatunkowo był bardzo ciężki. To były derby. Do takich spotkań podchodzimy się psychologicznie całkiem inaczej, jak do innych meczów, bo wiadomo – każdy chce pokazać swoją wyższość. My musieliśmy też „odrobić” stracone punkty ze Skrą Częstochowa. Bardzo ich potrzebowaliśmy. Konsekwencja, determinacja i chęć zdobycia – pomimo wszelkiej walki – trzech punktów. W drugiej połowie mecz się troszkę ułożył pod nas, bo przeciwnik dostał dwie czerwone kartki. W pierwszej połowie Stal Rzeszów też stworzyła kilka niebezpiecznych sytuacji. Wyszliśmy z tego wszystkiego obronną ręką.
 
Właśnie – w pierwszej połowie Stal Rzeszów miała słupek, a także wybroniłeś sytuację sam na sam.
 
-Mecz się mógł całkiem inaczej ułożyć. W dwóch ostatnich spotkaniach u siebie musieliśmy gonić przeciwnika. Tym razem się wybroniliśmy. Strzeliliśmy pierwszą bramkę i konsekwentnie dążyliśmy do zdobycia kolejnych.
 
W końcówce spotkania mogliśmy dobić przeciwnika i to zrobiliśmy.
 
-Mieliśmy korzystny dla nas wynik. Wiedzieliśmy, że Stal Rzeszów ruszy, że będzie chciała atakować większą ilością zawodników i wtedy będzie okazja, żeby ich skutecznie wypunktować, co nam się udało. Bardzo się cieszymy z trzech zdobytych bramek i z trzech zdobytych punktów.
 
Przed sobą miałeś inne zestawienie obrony niż w poprzednim spotkaniu. Dla bramkarza to ma jakieś znaczenie?
 
-Na pewno każdy z linii obrony ma inne nawyki i trzeba być bardzo skupionym, skoncentrowanym na tym, jak przebiega mecz oraz reagować sytuacyjnie podczas spotkania.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij