2020-06-17 19:55:29

Remis Resovii na trudnym terenie. Punkt w starciu ze Skrą Częstochowa

Resovia (biało-czerwone stroje) zremisowała w Częstochowie ze Skrą 0-0 (fot. resoviacy.pl / archiwum)
Piłkarze Apklan Resovii po wznowieniu rozgrywek 2 ligi jeszcze nie wygrali. Tym razem jednak udało im się zapunktować z świetnie dysponowaną ostatnio Skrą Częstochowa.

Przed tym spotkaniem ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Pozycja w tabeli mogłaby wprawdzie wskazywać na graczy Apklan Resovii, ale to Skra Częstochowa wygrywa ostatnio mecz za meczem.

We wcześniejszych kolejkach wyższość drużyny spod Jasnej Góry uznać musiał kolejno Elana Toruń, Widzew Łódź, GKS Katowice i Stal Stalowa Wola. Resovia pokonać się nie dała, ale nie zdołala też wygrać - mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Samo spotkanie nie należało do zbyt porywających, a klarownych okazji na gola było jak na lekarstwo. Najbliżej szczęścia w pierwszej połowie był Dawid Wolny, który w 16. minucie strzałem głową z bliskiej odległości próbował pokonać bramkarza Apklan Resovii. Marcel Zapytkowski jednak nie dał się zaskoczyć.

Kwadrans później groźnie uderzał Krzysztof Napora, ale i tam razem na miejscu był Zapytkowski.

W samej końcówce pierwszej połowy dobrą okazję miał Serhij Krykun, który dobijał strzał jednego z kolegów, ale zabrakło mu skuteczności.

W drugiej połowie wiele emocji nie było. Stroną przeważającą byli gospodarze, ale żadnej sytuacji nie zdołał zamienić na gole. Resovia kilkukrotnie groźnie atakowała, ale także nie znalazła sposobu na pokonanie golkipera Skry Częstochowa i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Dla Apklan Resovii było to kolejne spotkanie po przerwie spowodowanej pandemią, w którym nie zdołali sięgnąć po komplet punktów. Ostatni raz z trzech "oczek" rzeszowianie cieszyli się jeszcze w lutym.

Skra Częstochowa:. Mateusz Kos - Krzysztof Napora, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Radosław Gołębiowski, Michał Kieca, Kamil Zalewski, Adam Olejnik (82. Maciej Kazimierowicz), Piotr Nocoń,Dawid Niedbała (69. Konrad Andrzejczak), Dawid Wolny (59. Daniel Rumin)

Apklan Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń, Radosław Adamski, Grzegorz Płatek, Bartłomiej Wasiluk, Szymon Kaliniec (82. Adrian Dziubiński), Maksymilian Hebel (90. Szymon Feret), Serhij Krykun (64. Szymon Hajduk), Daniel Świderski (75. Hubert Antkowiak).

Sędziował: Albert Różycki (Łódź).
Żółte kartki: Płatek, Wasiluk.