2020-06-05 13:47:04

sparing: Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 0-4

Motor Lublin pokonał Siarkę Tarnobrzeg w pierwszym sparingu przed nowym sezonem. (fot. Motor Lublin)
Motor Lublin ograł Siarkę Tarnobrzeg w pierwszym sparingu przed startem sezonu 2020/21. Piłkarze z lubelszczyzny nie mieli litości dla podopiecznych Grzegorza Opalińskiego. W ekipie Motoru zagrali Dawid Rudnik oraz Jakub Czajkowski z Polonii Bytom.

Motor Lublin objął prowadzenie w meczu z Siarką Tarnobrzeg już po trzynastu minutach gy. Premierową bramkę w tym meczu strzelił Rafał Grodzicki. Były zawodnik Stali Mielec wykorzystał dośrodkowanie ze skraju pola karnego i głową skierował piłkę do siatki Siarki.

Sześć minut później piłkarze Mirosława Hajdo przeprowadzili skuteczną kontrę, a prowadzenie gości podwyższył Rafał Król. W dalszej cześci pierwszej połowy beniaminek drugiej ligi kontrolował grę. Więcej bramek nie padło w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry.

Osiem minut po zmianie stron piłkarze Motoru Lublin zastosowali wysoki pressing. Odebrali piłkę gospodarzą w okoliczach pola karnego, a na strzał zdecydował się Kamil Kumoch. Piłka zaskoczyła golkipera Siarki i goście prowadzili trzema bramkami.

W 66. minucie piątkowego sparingu piłkarze Motoru Lublin popisali się ładną, zespołową akcją. Najpierw Krzysztof Ropski zagrał na prawe skrzydło, wbiegł w pole karne i otrzymał podanie zwrotnie. Na bramkę uderzył piętkę, ale piłkę przed siebie sparował bramkarz Siarki. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Dawida Rudnika, a ten umieścił ją w siatce.

Zawodnik ten był testowany w tym meczu przez sztab szkoleniowy Motoru. Po za nim w meczu z Siarką wział udział jeszcze Jakub Czajkowski. Obaj w poprzedniej rundzie grali w Polonii Bytom.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. Motor Lublin zasłużenie ograł Siarkę 4-0. Ekipa Grzegorza Opalińskiego teraz będzie miała kilka dni odpoczynku. Kolejny sparing "Siarkowcy" mają zaplanowany na 27 czerwca. Ich oponentem będzie ŁKS Łagów

Siarka Tarnobrzeg  - Motor Lublin 0-4 (0-2)

0-1 Rafał Grodzicki (13)
0-2 Rafał Król (19)
0-3 Kamil Kumoch (53)
0-4 Dawid Rudnik (67)