2020-06-05 19:49:00

PGE FKS Stal Mielec straciła dwa punkty w meczu z Puszczą Niepołomice

PGE FKS Stal Mielec straciła dwa punkty w meczu z Puszczą Niepołomice. (fot. Anna Jajkiewicz/Stal Mielec
PGE FKS Stal Mielec zaledwie zremisowała z Puszczą Niepołomice 0-0. Piłkarze Dariusz Marca stracili dwa cenne "oczka" w walce o awans do PKO Ekstraklasy.

- Puszcza Niepołomice jest niewygodnym przeciwnikiem. Przyjadą tutaj, aby urwać nam punkty. Nas nie stać na stratę punktów w domowym meczu, więc zagramy o pełną pulę - mówił przed tym meczem Dariusz Marzec.

Niestety PGE FKS Stal Mielec nie zdołała wygrać meczu z ekipą prowadzoną przez Tomasza Tułacza. Co więcej po dwudziestu pięciu minutach gry Evgen Radionov groźnie uderzył na bramkę gospodarzy, ale wspaniałą interwencją popisał się Jakub Wrąbel. Cztery minuty później ponownie na wysokości zadania stanął golkiper |Biało-niebieskich".

W pierwszej części piątkowego meczu mielczanie tylko raz zagrozili bramce Puszczy. W 36. minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Grzegorz Tomasiewicz, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Piętnaście minut po zmianie stron piłkarze Marca mieli rzut wolny, po strzale Karol Niemczycki "wypluł" futbolówkę przed siebie i Maciej Urbańczyk mógł dać prowadzenie Stali Mielec. W 86. minucie piłka zakotłowała się w polu karnym Puszczy Niepołomice. Wszystkie uderzenia graczy Stali były blokowane przez piłkarzy z Niepołomic. Ostatecznie mecz zakonczył się bezbramkowym remisem.