https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-04 14:23:44

Zbigniew Jakubas nowym udziałowcem Motoru Lublin!

Lubelski klub ma nowego udziałowca (fot. Tomasz Lewtak/Motor Lublin)
Lubelski klub ma nowego udziałowca (fot. Tomasz Lewtak/Motor Lublin)
Dziś odbyła się konferencja prasowa na Arenie Lublin. Tam poinformowano oficjalnie, że żółto-biało-niebiscy zyskali nowego udziałowca. To jeden z najbogatszych Polaków.
 
Motor Lublin po niedawnym awansie postanowił pójść za ciosem i dziś na Arenie Lublin został ogłoszony jego nowy udziałowiec. To Zbigniew Jakubas, jeden z najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Udział w konferencji wziął także Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
 
Klub tym samym dał sygnał, że nie zamierza walczyć o utrzymanie, tylko interesują go wyższe cele. Działania podjęte przez nowego inwestora mają także dotyczyć inwestycji w centrum szkolenia piłkarskiego dla młodzieży. Kwestie formalno-prawne mają zostać osadzone we wrześniu.
 
–Z przyczyn formalno-prawnych wejście kapitałowe będzie mogło dopiero mieć we wrześniu. Złożyłem deklarację zbudowania czegoś w Lublinie, co będzie na wiele, wiele lat dumą naszego miasta – mówi nowy udziałowiec lublinian.
 
Celem akademia i walka o awans
 
Ekipa z Lublina nie zamierza skupiać się na grze o utrzymanie, bowiem jej ambicje sięgają znacznie wyżej. Zbigniew Jakubas zapowiedział, że przygotowana jest już lista transferowa. Klub ma realnie włączyć się do walki o awans.
 
-Jest przygotowana lista transferowa. Jeżeli chcemy przeskoczyć w ciągu roku do pierwszej ligi to wzmocnienie drużyny musi nastąpić – dodał.
 
Oprócz tego, nowy udziałowiec Motoru zamierza też wziąć się za budowę infrastruktury stadionowej, z której będzie korzystać głównie akademia. Plan zakłada zbudowanie w dość krótkim czasie kilku boisk, które będą przystosowane do trenowania i gry w trudniejszych warunkach.
 
-Chciałbym w ciągu 4 miesięcy zbudować trzy boiska piłkarskie, z podgrzewaną murawą i balonem na zimę, tak żeby akademia piłkarska mogła ruszyć jesienią tego roku – zapowiedział 68-latek urodzony w Lublinie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij