2020-06-04 21:22:00

sparing: KS Zaczernie - Watkem Korona Rzeszów 2-3

Bartłomiej Buczek (na zdjęciu) zagrał w sparingu w barwach Watkem Korony Rzeszów. (fot. Kuba Noworól / Korona Rzeszów)
Watkem Korona Rzeszów pokonała KS Zaczernie 3-2 w pierwszym meczu sparingowym przed startem sezonu 2020/21. W ekipie Michała Szymczaka zagrał nowy nabytek, Bartłomiej Buczek.

Watkem Korona Rzeszów rozpoczęła sezon sparingowy od zwycięstwa nad KS Zaczernie, które gra w Klasie O Rzeszów. Do przerwy jednak to gospodarze prowadzili jedną bramką. Cały mecz ekipa Michała Szymczaka miała wyraźną przewagę, ale piłkarze z Zaczernia dzielnie walczyli.

Po zmianie stron Tomasz Walat doprowadził do wyrównania. Chwilę później w polu karnym sfaulowany został Paweł Piątek i sam skutecznie wykonał "jedenastkę". Mecz stał na dobrym poziomie, nie brakowało spięć. Ekipa KS Zaczernie nie poddawała się po stracie drugiej bramki.

Mecz toczył się pod dyktando Korony, ale w końcowych fragmentach meczu jeden z zawodników gospodarzy z rzutu wolnego z niemalże połowy boiska trafił w spojenie słupka z poprzeczką, następnie piłka trafiła pod nogi zawodnika z KS-u, który z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.

Wynik meczu na 3-2 dla ekipy z Załęża ustalił Jaromir Skiba, który zdobył bramkę z rzutu karnego tuż przed końcem spotkania. W ekipie Watkem Korony w pierwszej połowie zagrał Bartłomiej Buczek, który przed meczem podpisał umowę z czwartoligowcem.

KS Zaczernie - Watkem Korona Rzeszów 2-3 (1-0)