http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-05-28 08:05:22

Michał Potera zawodnikiem Asseco Resovii!

Michał Potera będzie grał w Asseco Resovii. (fot. Wojtek Borkowski)
Michał Potera będzie grał w Asseco Resovii. (fot. Wojtek Borkowski)
Michał Potera po doskonałym sezonie w MKS-ie Będzin zmienia otoczenie. 32-letni libero będzie grał w Asseco Resovii. Związał się z "Pasiakami" dwuletnią umową.
 
Asseco Resovii zakontraktowała kolejnego zawodnika przed następnym sezonem. Tym razem klub z Rzeszowa pochwalił się kontraktem z Michałem Poterą. W poprzedniej kampanii 32-letni libero był najlepiej przyjmującym graczem Plus Ligi.
 
- Michał Potera to 32-letni libero, który od ośmiu lat występuje w PlusLidze. W tym czasie reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej, Indykpolu AZS-u Olsztyn i MKS-u Będzin. W tym ostatnim klubie spędził ostatnie cztery lata, po których postanowił zmienić otoczenie. Nasz nowy libero urodził się w Rybniku i w tym mieście rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w RMKS-ie Rybnik, a później w TS Volley Rybnik. Następnie występował w barwach MKS-u Będzin, z którego to trafił do PlusLigi, do AZS-u Politechniki Warszawskiej.
 
Michał Potera ma za sobą także występy w kadrze B reprezentacji Polski, z którą zagrał w 2009 roku na Uniwersjadzie w Belgradzie. W PlusLidze Michał Potera rozegrał 8 sezonów, w których wystąpił w 233 meczach, pojawiając się na boisku w 908 setach. W sezonie 2019/2020 zajął pierwsze miejsce w rankingu na najlepszego przyjmującego PlusLigi, z dokładnością przyjęć na poziomie 61,54 %. Tym samym obronił pozycję sprzed roku, gdy także był najlepiej przyjmującym siatkarzem ligi - czytamy na stronie Asseco.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij