https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-22 12:49:36

Zmiany w Wisłoce Dębica! Klub stawia na rozwój akademii

Wisłoka zamierza podnieść renomę swojej akademii (fot. Radosław Kuśmierz)
Wisłoka zamierza podnieść renomę swojej akademii (fot. Radosław Kuśmierz)
Beniaminek trzeciej ligi w związku z panującą sytuacją, postanowił dokonać pewnych zmian. Jak zapowiadają przy Parkowej 1, jest to projekt długofalowy.
 
Wisłoka Dębica chce się cały rozwijać i nadal poszukuje pomysłów jak jeszcze bardziej udoskonalić swój projekt. W spokojnym funkcjonowaniu nie pomaga jednak obecna sytuacja, wobec czego, stowarzyszenie postanowiło połączyć siły ze sztabem szkoleniowym oraz kierownictwem klubu.
 
Jak czytamy, biało-zieloni planują odbudować renomę akademii, poprzez podniesienie jakości prowadzonych zajęć przy wdrożeniu odpowiednich programów treningowych. Wisłoka chce także zmienić zasady funkcjonowania pierwszej drużyny, tak aby współpraca na llini pierwsza drużyna - juniorzy starsi, była jeszcze mocniejsza. To autorski projekt Dariusza Kantora.
 
Chcą odbudować nabór!
 
Dębiczanie chcą także jeszcze w większym stopniu postawić na swoich zawodników. Klub wobec czego zamierza odbudować nabór, poszerzając go o dodatkowy skauting w powiecie dębickim. W realizacji przedsięwzięcia pomagać mu będzie, dbający o sprawy organizacyjne, Jakub Kolbusz.
 
Podzielą się obowiązkami
 
Biało-zieloni poinformowali na swoim profilu facebookowym, że aktualny prezes Stowarzyszenia, Radosław Garlewski podzieli się obowiązkami z wiceprezesem, Kacprem Bieszczadem. Obaj będą w głównej mierze odpowiadać za sytuację finansową Stowarzyszenia KS Wisłoka 1908 Dębica, a więc podstawowe źródło budżetu płacowego.
 
Ponadto pomagać im będzie Miłosz Kowalski, który w przeszłości reprezentował barwy dębickiego klubu. Przejmujący on część dotychczasowych zadań obu panów, do których zalicza się ekstranet, logistyka, transfery czy planowanie. To ma na celu odciążenie silnie wyeksploatowanych sterników Stowarzyszenia, co jednocześnie umożliwia ich pozostanie w strukturach klubu.
 
Wisłoka będzie mieć dyrektora sportowego
 
Każdy poważny klub z czasem dojrzewa do myśli, że potrzebuje dyrektora sportowego i takiego też będzie miała Wisłoka. Jego fukcję obejmie Wacław Maciosek. Dotychczas był on tylko asystentem trenera, jednak od czerwca zakres jego obowiązków zostanie zwiększony.
 
Jak informują biało-zieloni, nie zmieni się natomiast sytuacja na stanowisku kierownika klubu. W dalszym ciągu za wiele rzeczy odpowiadać będzie Jan Skowroński. Do jego zadań należy przede bieżące prowadzenie wszystkich sekcji, rozliczenie dotacji miejskiej oraz zabezpieczenie dania meczowego, jak i kontakt z MOSIR-em czy Urzędem Miasta Dębica.
 
Przyjęli koncepcję z dużym zaciekawieniem
 
W czwartek odbyło się też spotkanie z głównymi sponsorami Wisłoki, którym przedstawiono plany długofalowego rozwoju klubu. Właściciele dębickich jak i śląskich firm przyjęli z dużym zaciekawieniem koncepcję, w jakiej można by w jeszcze bardziej efektywny sposób wykorzystać możliwości oraz potencjał dębickiego klubu.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij