https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-05 10:01:00

Świetne wieści dla Wilków Krosno i RzTŻ Rzeszów! 2 liga żużlowa ruszy w sierpniu

2 liga żużlowa ruszy w sierpniu. To świetne wieści dla kibiców Wilków Krosno oraz RzTŻ Rzeszów. (fot. Mateusz Biskup/Wilki Krosno)
2 liga żużlowa ruszy w sierpniu. To świetne wieści dla kibiców Wilków Krosno oraz RzTŻ Rzeszów. (fot. Mateusz Biskup/Wilki Krosno)
Świetne wieści dla kibiców żużla na Podkarpaciu.  Rozgrywki 1 i 2 ligi żużlowej wzorem PGE Ekstraligi mają ruszyć w sezonie 2020. w drugiej lidze występują Wilki Krosno oraz RzTŻ Rzeszów.
 
Wilki Krosno i RzTŻ Rzeszów są w 2 lidze żużlowej. Wczoraj doszło do wideokonferencji na której ustalono, że zarówno 1, jak i 2 liga ruszą w sezonie 2020. - Liga ma ruszyć na początku sierpnia. Nigdy nie było tematu, żeby ruszyła na przełomie sierpnia i września. To już jest jakaś ostateczna ostateczność. Wtedy byłoby ciężko zmieścić wszystkie mecze. Jest pięć drużyn, także trzeba mieć dziesięć terminów plus dwa dodatkowe - powiedział nam Grzegorz Leśniak, sternik Wilków Krosno.
 
- Wszyscy są chętni na start w rozgrywkach. Wolfe Wittstock czeka na otwarcie granic i również będą jeździć w 2 lidze. Będziemy prawdopodobnie jechać tylko w sezonie zasadniczym, ale w każdej lidze chyba tak będzie - kontynuuje prezes Wilków.
 
Natomiast eWinner 1 liga planuje rozpocząc zmagania 11-12 lipca. - Już teraz wiemy, że po drodze napotkamy z całą pewnością na wiele kolejnych problemów, ale powiedzieliśmy sobie wspólnie, że będziemy je krok po kroku rozwiązywać. Chcemy uratować te rozgrywki – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ, cytowany przez polskizuzel.pl.
 
A jak reagują zawodnicy Wilków Krosno na tę decyzję? - Rozmawialiśmy już zawodnikami zagranicznymi. Są gotowi na wszystko, aby jeździć. Do sierpnia jeszcze wiele może się zmienić. Rozmawiamy na początku maja o lidze, które ma ruszyć w sierpniu. Pewnie w połowie lipca rozpoczniemy zgrupowania i treningi. Być może do tego czasu otwarte będą granice. Sytuacja jest dynamiczna - kończy Grzegorz Leśniak.

Wydaje się, że zarówno 1 ligi, jak i rozgrywki 2 ligi żużlowej będą odbywały się bez udziału publiczności, choć do sierpnia wiele może się zmienić.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij