https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-15 11:34:23

Rozgrywki będą wznowione. 25 maja rusza Puchar Polski, a Ekstraklasa 30 maja

Podobne tematy Ekstraklasa 1 liga 2 liga
fot. PGE Stal Mielec
fot. PGE Stal Mielec
- Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostaną wznowione 30 maja, a ćwierćfinały Pucharu Polski odbędą się 25 maja - informuje TVP Sport.
 
Koniec przerwy w rozgrywkach ligowych? TVP Sport twierdzi, że tak. Powołuje się na przedstawiciela jednego z klubów PKO Ekstraklasy, źródło więc wydaje się być wiarygodne.
 
- Wkrótce zespoły Ekstraklasy mają rozpocząć treningi w małych grupach. Taki układ potrwałby około tygodnia. Potem ma nastąpić powrót do zajęć w pełnych grupach, ale na dziś trudno określić, kiedy będzie to możliwe. Niewykluczony jest wariant w którym zespoły byłyby poddane wcześniej dwutygodniowej kwarantannie - informuje TVP Sport.
 
Najwyższy szczebel rozgrywek ma wznowić ligę w dniu 30 maja, co oznacza, że najprawdopodobniej nie uda się jej dograć przed końcem czerwca. Mecze odbywałyby się prawdopdobnie do połowy lipca.
 
Póki, co jedynym zespołem Ekstraklasy, który wrócił do zajęć jest Wisła Płock. - Po świętach wielkanocnych w Wiśle Płock zdecydowano się na treningi dwójkami. Piłkarze przyjeżdżają na stadion już przebrani, a potem ćwiczą na boisku jak najdalej od siebie. Nie korzystają ze wspólnych przestrzeni, w stylu siłowni czy szatni - czytamy na sport.tvp.pl.
 
Jak będzie wyglądać sytuacja w 1 i 2 lidze? Na razie nie wiadomo. Domyślać się możemy tylko, że rozgrywki mogą zostać wznowione równolegle z Ekstraklasą. Bardziej skomplikowana jest sytuacja w niższych ligach, którymi zarządzają okręgowe związki.
 
Czekamy na oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej w tej sprawie.

Nie wiesz, co obstawiać? Sprawdź ofertę Fortuny i odbierz bonus!


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij