https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-07 12:49:01

FIFA chce grać. Sezon zostanie przedłużony!

W ciągu najbliższych dni FIFA ma oficjalnie ogłosić przedłużenie sezonu 2019/2020. Światowa federacja piłkarska chce, by w każdym kraju rozgrywki zostały dokończone, bez względu na to ile to miałoby trwać.
 
- FIFA ma potwierdzić nieograniczone przedłużenie sezonu 2019-20 na całym świecie, umożliwiając władzom każdego kraju ustalenie, kiedy rozgrywki mogą się zakończyć - informuje "The Atletic" we wczorajszym wydaniu. Jak informuje serwis FIFA ma tą decyzję ogłosić oficjalnie w przeciągu 48 godzin.
 
- Te plany oznaczają maksymalną elastyczność, gdyż sytuacja w każdym kraju jest inna - informuje portal.
 
Oznacza to, że każda z krajowych federacji, również PZPN, sama podejmie decyzję o tym, kiedy - i czy w ogóle - sezon piłkarskie będzie kontynuowany. Istotny jest jednak fakt, że FIFA i UEFA nie zamierzają naciskać na krajowe związki, by ligę zakończyć w terminie do 30 czerwca.
 
Wszystko to zwiastuje, że granie może być realne nawet w lipcu i sierpniu - gdy, przynajmniej teoretycznie - ryzyko zarażenie będzie dużo mniejsze, a kolejny sezon po prostu rozpocznie się później.
 
- Chociaż decyzja FIFA nie jest w żadnym stopniu wiążąca dla krajowych federacji i teoretycznie nic nie może narzucać taka decyzja znacznie zmniejsza szanse na odwołanie sezonu - czytamy w "The Athletic".
 
Przypomnijmy również, że wczoraj głos w tej sprawie zabrała UEFA, która mocno rekomendowała podjęcie prób dokończenia rozgrywek, pomiędzy wierszami sugerując nawet, że ligi, które zakończą sezon przedwcześnie (np. Belgia) mogą nie być brane pod uwagę przy grze w europejskich pucharach w nadchodzącym sezonie.
 
Co istotne, zmienione mają zostać również daty letniego okienka transferowego. FIFA zamierza je wydłużyć i automatycznie przedłużyć kontrakty piłkarzy, którzy mają je ważne tylko do końca czerwca.
 
Czy to wszystko zwiastuje szybki powrót piłki nożnej i dokończenie sezonu? Miejmy taką nadzieję... Tyczy się to przynajmniej rozgrywek na poziomie od Ekstraklasy do 2 ligi, bo trudno wierzyć w to, że sezon dograć uda się niżej...

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij