2020-04-11 11:45:00

Ali Frantti odchodzi z Developresu SkyRes Rzeszów. Zastąpi ją Juliette Fidon-Lebleu

Ali Frantti była czołową zawodniczką Developresu SkyRes Rzeszów. (fot. Developres)
Ali Frantti była czołową zawodniczką Developresu SkyRes Rzeszów. (fot. Developres)
Ali Frantti po jednym sezonie opuszcza Developres SkyRes Rzeszów. Amerykańska przyjmująca w kolejnej kampanii będzie broniła barw włoskiego Reale Fenera Chieri. W jej miejsce ma przyjść Juliette Fidon-Lebleu
 
Ali Frantti opuszcza Developres SkyRes Rzeszów. 24-letnia przyjmująca będzie w przyszłym sezonie grała we włoskim Reale Fenera Chieri, jak podaje włoski serwis volleyball.it. W kampanii 2019/20 wystąpiła w dwudziestu meczach Ligi Siatkówki Kobiet. Dla Developresu Rzeszów zdobyła 186 punktów, w tym 8 asów i 16 bloków.
 
Frantti w Rzeszowie spędziła zaledwie jeden sezon. Do ekipy prowadzonej przez Stephana Antigę dołaczyła z ASPTT Mulhhouse. Wcześniej grała w lidze słoweńskiej, w drużynie Calcit Kamnik
 
Włodarze klubu z Rzeszowa już znaleźli zastępstwo za 24-letnią Amerykankę. Będzie to Juliette Fidon-Lebleu. 23-letnia kapitan reprezentacji Francji, która ostatni sezon spędziła w DPD Legionovii Legionowo. Nie zdecydowała się jednak przedłużyć umowy z ekipą z Legionowa. - Z jednej strony jestem zadowolona z tego, że przede mną zupełnie nowe wyzwania, ale odczuwam również smutek, bo zostawiam za sobą otoczenie, które zdążyłam pokochać - powiedziała.
 
Mierząca 186 cm wzrostu siatkarka jest wychowanką France Avenir 2024. Później grała w Evreux VBBeziers Volley. Francuzka w poprzednim sezonie dla ekipy z Legionowa zdobyła 282 punkty. Złożyło się na to 25 asów serwisowych oraz 25 bloków. Fidon-Lebleu została wybrana najlepiej zagrywająca zawodniczką Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2019/20.
  
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Czytelnik 2020-04-12 21:28:35 3 0

A może powołacie się na źródło siatka.org a nie regularnie kopiujecie od innych bez podania źródła PSEDUODZIENNIKARZE

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij