https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-05 12:04:52

Bundesliga będzie grać! Pierwsze treningi już w poniedziałek

Futbol wraca? Rozgrywki niemieckiej Bundesligi mają zostać wznowione jeszcze w maju. W poniedziałek treningi rozpoczynają piłkarze Bayerniu Monachium.
 
Piłkarski świat staną na głowie przez pandemię, ale wieści, które dopływają do nas z Niemiec mogą być budujące. Bundesliga zamierza grać, a niektóre kluby już planują wznowieni przygotowań.
 
- Majowe mecze Bundesligi są bardzo prawdopodobne. Piłkarze nie są w grupie ryzyka. Do końca sezonu trzeba będzie zapewnić 20 tys. testów w celu oceny sytuacji zdrowotnej graczy - przekonuje Alexander Kukele, niemiecki wirusolog.
 
- Jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione w maju to istnieje duże prawdopodobieństwo, że 13 na 36 klubów Bundesligi i 2. Bundesligi zbankrutuje. W przypadku meczów bez kibiców biorę pod uwagę najczarniejszy scenariusz, będą się odbywać do końca 2020 roku.
 
Już w poniedziałek do treningów wraca Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. Plan przygotowań mistrza Niemiec zakłada podzielenie na kilkuosobowe grupy - wszystko po to, by jak najmocniej obniżyć ryzyko zakażenia. Piłkarze nie będą też korzystać z klubowych pryczniców, dostali zalecenie, aby brać prysznic w domu. Robert Lewandowski ma trenować w grupie z Ivanem Perisiciem i Niklasem Suele.
 
O powrocie do treningów myślą także w innych europejskich krajach - nawet w Hiszpanii i we Włoszech, krajach najmocniej dotkniętych tym co się ostatnio dzieje. Taką ewentualność rozważa także na pewno Polski Związek Piłki Nożnej, a to daje nam nadzieję na to, że sezon zostanie dograny.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

~anonim 2020-04-05 12:51:09 0 2

20 boisk i można trenować :) w Polsce mission imposible

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij