2020-04-02 13:04:39

Dariusz Dziedzic: Aktualna sytuacja klubu jest nieciekawa

Dariusz Dziedzic o sytuacji Siarki Tarnobrzeg w czasie zastoju (fot. archiwum)
Dariusz Dziedzic o sytuacji Siarki Tarnobrzeg w czasie zastoju (fot. archiwum)
Zapytaliśmy prezesa Siarki Tarnobrzeg, Dariusza Dziedzica o sytuację klubu w czasie zastoju. Porozmawialiśmy o ogłoszonym niedawno pakiecie pomocowym PZPN, a także sprawdziliśmy jak wyglądają realia związane z funkcjonowaniem trzecioligowego zespołu w mieście.
 
Jakie pomysły ma zarząd na przetrwanie klubu w tym trudnym czasie?
- Aktualna sytuacja klubu jest nieciekawa, ponieważ jest sparaliżowany, a przecież składa się na niego pierwsza drużyna, wszystkie grupy młodzieżowe, akademia, Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz inne powiązane podmioty. Wszystkie te podmioty stanęły i nie działają. W związku z tym  możliwe przychody nam uciekają. Przewidujemy własne pomysły. Rozpoczęliśmy działania w celu pozyskania środków. Prowadzimy rozmowy, myślimy nad różnymi akcjami wraz z środowiskiem kibicowskim. Elementy wsparcia na pewno będą.
 
Jak wygląda sytuacja spółki w ostatnim czasie?
- Na ostatnim zebraniu walnym w lutym podjęliśmy uchwałę o podniesieniu kapitału spółki. Poprzez emisję akcji będziemy chcieli to finalizować ale to zależy od tego, kiedy wrócimy do względnej normalności. Teraz mamy taki okres, gdzie jest wiele niewiadomych.
 
Na ogół spotykamy się jednak z takim podejściem, że rodzice płacą składki mimo zawieszonych szkółek, a w Siarce Tarnobrzeg jest inaczej.
- Zastanawialiśmy się nad tym, jednak zajęcia są zawieszone i wstrzymaliśmy te składki. Wiadome, że stanowią one dodatkowe źródło przychodów. W tej chwili nasza decyzja jest taka, czekamy na unormowanie sytuacji.
 
Czy ogłoszony 27 marca 2020 roku pakiet pomocowy PZPN na kwotę 116 mln wydatnie pomoże klubowi Siarki, czy jest to raczej kroplówka?
- Mamy 20 000 zł wsparcia od PZPN jako klub trzecioligowy i nie są to zbyt duże środki, rozumiem, że sporo klubów potrzebuje tego wsparcia i dlatego pieniądze są niewielkie. Komunikat PZPN nie jest dla mnie do końca czytelny. Wcześniej także nie płaciliśmy za udział młodzieży w rozgrywkach. 
 
Czy piłkarze Siarki Tarnobrzeg będą otrzymywać 50% wynagrodzenia?
- Zrobiłem wstępny rekonesans związany z wypłatami dla piłkarzy. Rozmawiałem z radą drużyny, myślę, że na pewno się porozumiemy. Nie wiemy na razie, ile potrwa ten przestój i czy wrócimy do rozgrywek. 
 
Czy klub oczekuje wsparcia z gminy Tarnobrzeg?
- Zdajemy sobie sprawę, że miasto Tarnobrzeg jest teraz w trudnym momencie. Ciężko wypowiadać się na temat ewentualnych miejskich dotacji w tym kryzysie. Duże znaczenie będzie miał finał sytuacji związanej z epidemią. Współpraca z miastem układa nam się dobrze i jesteśmy zadowoleni ze wsparcia, możemy na to liczyć, ale czy będziemy starali się o finansowe środki to czas pokaże.
 
                                                                                                                                  Autor: Marek Jedynak
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

kolegaResoviiii 2020-04-02 15:06:10 4 5

E... Tam panie prezesie. Miasto kolejny raz da że 200 tyś. I bedzie git. Siarka jest najlepsza w całym regionie od Kolbuszowej do Klimontowa. I wszyscy kibole kochają Siarkę więc nie ma wyjścia musi być dobrze. Awans musi być bo jak nie budzie awans to niczego nie będzie. Pan prezes niech się zajmie kasiorą a piłkarzyki niech ostro trenować bo jak się zaraża skończy to awans.... MUSI BYĆ....

kolegaResoviiii 2020-04-02 20:48:03 4 4

Chciałem dodać iż jest Pan panie prezesie najfajniejszym prezesem jaki był w moim ulubionym klabie czyli w Siarce... Tak trzymać prezesie a cały Klimintów za Panem stoi murem... Niech żyje pan prezes... Niech żyje nam 200lat.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij