https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-02 09:49:44

Wicemistrz Słowacji w stanie likwidacji. Piłkarze nie zgodzili się na obniżki pensji

Podobne tematy Słowacja MSK Żilina
MSK Żilina w 2010 roku grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia, Chelsea Londyn i Spartakiem Moskwa (fot. mskzilina.sk)
MSK Żilina w 2010 roku grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Olympique Marsylia, Chelsea Londyn i Spartakiem Moskwa (fot. mskzilina.sk)
MSK Żilina, aktualny wicemistrz Słowacji, przechodzi w stan likwidacji. Część piłkarzy tego klubu nie zgodziło się na obniżki pensji.
 
Jeden z najbardziej znanych słowackich klubów piłkarskich - MSK Żilina - wielokrotny mistrz kraju, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której grał m.in. z Chelsea Londyn, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Powodem jest oczywiście obecna sytuacja i zastój gospodarczy nią wywołany.
 
W związku z problemami klubu, jego właściciel Josef Antosik, zaproponował najlepiej zarabiającym piłkarzom obniżenie pensji. Ci się nie zgodzili, więc biznesmen zdecydował... o rozpoczęciu likwidacji klubu. Właściciel oczywiście wydał w tej sprawie oświadczenie w którm potępił zachowanie piłkarzy.
 
Sprawa jednak ma drugie dno, bo jak udało nam się ustalić, klub zaproponował zawodnikom cięcia w wysokości 80% pensji. Dotyczyć miało to całych jedno- i dwuletnich kontraktów. Piłkarze chcieli pójść klubowi na rękę, ale nie do tego stopnia, co w takiej sytuacji wydaje się zrozumiałe.
 
Propozycja klubu mówiła o obniżce o 80%. I to nie jest tak, że cięcia trwałyby miesiąc czy dwa. Kontrakt na rok, i nawet dwa lata miałby zostać obniżony właśnie o ten procent. Piłkarze się na takie coś nie zgodzili i wyznaczyli mnie jako prezydenta związku -  powiedział Jan Mucha, były bramkarz Legii Warszawa, a obecnie także prezydent słowackiego związku piłkarzy, w rozmowie z serwisem iGol.
 
- Jestem w kontakcie z zawodnikami i jeśli potrzebują pomocy prawnej, właśnie po to działamy jako związek. Mogę powiedzieć, że 17 najlepiej zarabiających zawodników Żiliny dostało wypowiedzenie umowy do 30 kwietnia. Obecnie pozostali piłkarze również otrzymali propozycję obniżki pensji. Jeśli się nie zgodzą, to ich umowy też będą wypowiadane. To jest dopiero początek.
 
Czy przejście w stan likwidacji oznacza koniec jednego z najbardziej utytułowanych klubów naszych sąsiadów? Niekoniecznie. MSK Żilina słynie przede wszystkim z bardzo mocnej akademii piłkarskiej, więc najprawdopodobniej będzie mogła dograć sezon wychowankami. Jeżeli rozgrywki uda się wznowić drużyna raczej nie zostanie wycofana z rozgrywek, ale zagra mocno odmłodzonym składem.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij