https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-03-13 12:56:27

PKO Ekstraklasa, Fortuna 1 liga i 2 liga zawieszone

Fortuna 1 liga i 2 liga w ten weekend nie zagrają (fot. PGE Stal Mielec)
Fortuna 1 liga i 2 liga w ten weekend nie zagrają (fot. PGE Stal Mielec)
Stało się to o czym wczoraj dość żywo dyskutowano m.in. na Twitterze. Rozgrywki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 ligi i 2 ligi zostały zawieszone. Kiedy zostaną wznowione? Nie wcześniej niż w kwietniu.
 
Prośba klubów została wysłuchana, wobec czego rozgrywki PKO EkstraklasyFortuna 1 ligi i 2 ligi zostały zawieszone. Zatem jest pewne że w najbliższym czasie swoich meczów nie zagrają PGE Stal Mielec, Stal Stalowa Wola, Apklan Resovia i Stal Rzeszów. Specjalny komunikat wydał więc Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ekstraklasa SA.
 
Poniżej ich pełne treści
 
W nawiązaniu do wczorajszej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę.
 
Komunikat Ekstraklasy SA

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami - powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 6

Rozwiąż działanie =

Snajper38 2020-03-13 14:34:16 15 5

3 liga 3 liga stalowa

~anonim 2020-03-13 13:32:17 1 4

Korona Wirusy

Snajper38 2020-03-13 14:34:16 15 5

3 liga 3 liga stalowa

fakt 2020-03-13 14:54:52 1 1

Kataklizmy, epidemie - przepowiednie zaczynają się sprawdzać

~anonim 2020-03-13 16:03:21 5 3

Czytaj dokładnie ligi będą poszerzone inaczej z prawnego punktu widzenia być nie może stwierdził prawnik Bogusław Leśnodorski z Jarosławem Królewskim więc Mielec Ekstraklasa Resovia 1 liga a Stalowa zostaje w 2 i tak będzie

~anonim 2020-03-13 17:00:04 1 2

Póki co jest odwołana tylko jedna kolejka, którą można odrobić w którąkolwiek środę xd znając życie tak właśnie będzie, kluby będą grać co 3/4 dni... Zobaczymy kto podoła takiemu tempu

portbumfna 2020-03-13 17:31:12 0 2

www.luvoo.net - niesamowity serwis randkowy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do seksu

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij