https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-02-26 12:05:16

Fortuna 1 liga: PGE Stal Mielec w Grudziądzu rozpoczyna bój o awans do PKO Ekstraklasy

Kibice mieleckiego klubu liczą że takie obrazki będą miały miejsce jak najczęściej
Kibice mieleckiego klubu liczą że takie obrazki będą miały miejsce jak najczęściej
Cel mielczan na ten sezon jest doskonale znany. Klub z ulicy Solskiego 1 pragnie powrócić w szeregi najlepszych i liczy że stanie się to już w tym roku. Do zespołu dołączyli ciekawi zawodnicy.
 
PGE Stal Mielec już w najbliższą niedzielę rozpocznie walkę o awans do PKO Ekstraklasy. Nasz jedyny pierwszoligowiec, rundę wiosenną rozpocznie meczem z Olimpią Grudziądz. Kibice oraz zawodnicy liczą na dobry start w rozgrywkach. Jak pokazuje tabela, ścisk jest duży.
 
Końcówka roku przy Solskiego 1 była bardzo ciekawa. Niektórzy zawodnicy rozwiązali kontrakty z winy klubu, wobec czego sympatycy mogli poczuć niepokój. Przez długi czas nie był także znany opini publicznej plan przygotowań. Władze mieleckiego klubu zagrali jednak jak rasowy pokerzysta i dopiero stopniowo zaczęli odkrywać kolejne karty.
 
Do zespołu zaczęli trafiać coraz to ciekawsi zawodnicy. Pierwszym był Robert Dadok, czyli najjaśniejszy punkt drugoligowej Stali Stalowa Wola w rundzie jesiennej. To był jednak dopiero początek wzmocnień. Mielczanie stwierdzili, że skoro chcą grac w PKO Ekstraklasie, to muszą ściągać piłkarzy z tego poziomu.
 
Jak pomyśleli, tak stwierdzili i przy Solskiego 1 zjawili się Jakub Bartosz oraz Maciej Domański, który juz w przeszłości ubierał koszulkę w biało-niebieskich kolorach. Włodarze klubu postanowili także wzmocnić ofensywę, wobec czego do drużyny dołączył Michał Żyro.
 
Warto także wspomnieć o tym, że do klubu wrócił Kacper Sadłocha z RC Lens. Ponadto rywalizację w bramce ma zwiększyć Rafał Strączek, grający ostatnio na wypożyczenieniu w Motorze Lublin. Zespół doznalł jednak ubytków, które wywołały spore oburzenie, bowiem opuścili go zawodnicy raczej znaczący.
 
Nieznana jest także przyszłość Bartosza Nowaka, który wzbudza zainteresowanie Lechii Gdańsk. Dariusz Marzec jednak raczej wolał by go mieć w swoim składzie. Kadra wygląda całkiem obiecująco, jednak drużyna nie może sobie już pozwolić na wstydliwe porażki. 
 
Wiele klubów marzy o awansie i w tym gronie jest także PGE Stal Mielec. Najlepiej gdyby sprawę załatwić do 30 maja, aby mieć dłuższe wakaje. Kibice jednak chyba się nie obrażą, jak biało-niebiescy do elity wejdą po barażach. Przy Solskiego 1 chcą awansu, o czym wielokrotnie podkreślał prezes Jacek Orłowski.
 
Nie ma jednak co ukrywać, będzie trudno. Zespoły poczyniły naprawdę konkretne wzmocnienia, wobec czego mielczanie będą musieli wzniesć się na wyżyny umiejętności. Wydaje się że w PGE Stali Mielec burza już mija, wobec czego teraz czas na słońce, które najjaśniej zaświeci w ostatniej kolejce. Jedno jest jednak pewne, wiosną na pierwszoligowych boiskach będzie się działo.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij