https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-02-16 08:02:10

Nie ma mocnych na Rysice! Developres SkyRes Rzeszów pokonał ŁKS Commercecon Łódź

foto. Developres SkyRes Rzeszów
foto. Developres SkyRes Rzeszów
Nie zwalniają tempa siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Po wygranej w ćwierćfinale Pucharu Polski z BBTS Bielsko-Biała, rzeszowianki zdemolowały aktualne Mistrzynie Polski, zespół ŁKS-u Commercecon Łódź. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.
 
Drużyna Develoresu SkyRes Rzeszów podeszła do tego spotkania niezwykle zmotywowana i od pierwszych piłek narzuciła rywalkom swój styl gry. Łodzianki nie miały argumentów na świetne ataki Katarzyna Zaroślińskiej-Król, która były bardzo skuteczna. Ostatecznie pierwsza partia w nieco ponad 20. minut skończyła się wynikiem 25:14.
 
W drugiej odsłonie zrobiło się bardziej wyrównanie. Grę ŁKS-u prowadziła Izabela Kowalińska, która najlepiej punktowała w swojej drużynie. Mimo straty sześciu punktów drużyna gospodarzy zdołała wrócić do gry i doprowadziła do nerwowej końcówki. W niej lepsze okazały się Rysice, które wytrzymały grę nerwów i dzięki atakowi Michaeli Mlejnkovej mieliśmy już 2:0. 
 
Ostatnia partia zaczęła się od prowadzenia rzeszowianek 12:6 Trener Giuseppe Cuccarini rotował składem i ta zagrywka pozwoliła jego zawodniczkom, odrobić część strat. ŁKS walczył, ale to było za mało na rozpędzone przyjezdne, które pewnie dowiozły zwycięstwo do końca i potwierdziły, że cel jaki sobie postawiły przed sezonem, jest jak najbardziej realny. 

ŁKS Commercecon Łódź 0:3 Developres SkyRes Rzeszów (14:25, 23:25, 21:25)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król 

ŁKS Commercecon Łódź: Mori (3), Pacak (5), A. Wójcik (5), Lazović (2), Kowalińska (16), Alagierska (6), Korabiec (libero) oraz Skrzypkowska, Bociek (2), Caracuta i Strasz (libero)
 
Developres SkyRes Rzeszów : Witkowska (8), Blagojević (6), Efimienko-Młotkowska (8), Mlejnkova (16), Valentin-Anderson (2), Zaroślińska-Król (14),Grabka (libero) oraz Hawryła

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij