2020-02-15 13:44:06

Sparing: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Motor Lublin 1-3

Motor ograł KSZO w meczu kontrolnym (fot. Tomasz Lewtak/Motor Lublin)
Ekipa Mirosława Hajdo zmierzyła się dziś z ligowym rywalem, który wiosną chce powalczyć jeszcze o awans. W dzisiejszym starciu lepsi okazali się żółto-biało-niebiescy.

Spotkanie było sentymentalne dla Marcina Sasala oraz kilku zawodników KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Mowa tu o Julienie Tadrowskim, Pawle Lipcu oraz Michale Gruncie, którzy w przeszłości grali w Motorze Lublin. Ten ostatni zaś do pomarańczowo-czarnych jest właśnie wypożyczony z lubelskiego klubu.

Początek spotkania był wyrównany, choć żółto-biało-niebiescy mieli swoje okazje. Podopieczni Mirosława Hajdo w 30. minucie stanęli przed świetną okazją do zdobycia gola, bowiem faulowany w polu karnym był Michał Paluch. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Dominik Kunca i pewnym strzałem pokonał Pawła Lipca.

Sytuacja ta dodała skrzydeł lubelskiej ekipie, która jeszcze przed przerwą chciała podwyższyć prowadzenie. To jej się udało, bowiem w 44. minucie do siatki trafił Bartosz Rymek, który ładnym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. KSZO nie zamierzało się jednak poddawać i szybko po przerwie ruszyło do odrabiania strat.

Pomarańczowo-czarni dopięli swego i w 60. minucie było 2-0, a rzut karny wykorzystał Wojciech Trochim. W szeregach Motoru zrobiło się nerwowo, jednak ten nie zamierzał panikować i spokojnie robił swoje. Ostatnie słowo w tym meczu należało właśnie do ekipy z Lublina, która w samej końcówce podwyższyła prowadzenie, a do siatki trafił Filip Wójcik.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Motor Lublin 1-3 (0-2)

0-1 Dominik Kunca (30-rzut karny)
0-2 Bartosz Rymek (44)
1-2 Wojciech Trochim (60-rzut karny)
1-3 Filip Wójcik (90)

Motor Lublin: Olszewski - Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany, Kunca, Rymek, Duda, Swędrowski, Ceglarz, Paluch oraz Kalinowski, zawodnik testowany II, Cichocki, Łukasik, Michota, Nowak, Król, Kumoch, Darmochwał, Wójcik, Ropski.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Lipiec - Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek, Bełczowski, Kasperkiewicz, Laskoś, Chrzanowski, Trochim, Grunt oraz P. Cheba, Persona, Chudyba, Imiołek, Pawlik, Gębalski