https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-02-09 20:57:26

Miasto Szkła Krosno przegrało z Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Krośnianie ulegli ekipie z Pruszkowa (fot. Dariusz Błażejowski)
Krośnianie ulegli ekipie z Pruszkowa (fot. Dariusz Błażejowski)
Podopieczni Marcina Radomskiego chcieli odegrać się za zeszłotygodniową porażkę. Spadkowicz z Energa Basket Ligi walczył do końca, jednak musiał uznać wyższość ekipt z Mazowsza.
 
Mecz doskonale rozpoczął się dla ekipy Miasta Szkła Krosno, które błyskawicznie odskoczyło na siedemnastopunktowe prowadzenie. Elektrobud-Investment ZB Pruszków wyraźnie przysnął, jednak w końcówce pierwszej kwarty starał się odrobić straty.
 
Niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów, ale miało podwaliny pod dobrą grę w kolejnych częściach meczu. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza dostali wiatru w żagle i dość szybko zniwelowali stratę do zaledwie czterech punktów.
 
Spadkowiczowi z Energa Basket Ligi zapaliła się jednak lampka i tuż przed przerwą ten mocniej przycisnął i zwiększył przewagę do siedmiu oczek. Pruszkowianie nie zamierzali się zatrzymywać i po zmianie stron niebezpiecznie zbliżali się do podkarpackiej ekipy.
 
Niestety to im się udało, ale zespół z Krosna szybko odrobił stratę. Miejscowi zaczęli popełniać błędy, które postanowili wykorzystać żółto-czerwoni. Elektrobud-Investment ZB Pruszków na ostatnie dziesięć minut wchodził z dwupunktową przewagą.
 
Krośnianie musieli zagrać va banque, jeśli chcieli myśleć o wygranej w tym meczu. Konkretniejsi okazali się przyjezdni, którzy włączyli piąty bieg i odskoczyli podkarpackiej drużynie. Ekipa Marcina Radomskiego grała do końca, ale to było za mało, by móc cieszyć się z wygranej.
 
Miasto Szkła Krosno - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 71-76 (27-13, 15-22, 11-20, 18-21)
 
Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 9, Ciesielski 14, Smarzy, Spała 7, Czujkowski 7, Śpica 3, Jasiński 5, Ziółko 1, Dymała 9, Walciszewski, Żmudzki 12, Ratajczak 4
 
Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Dalkowski, Kierlewicz 8, Szczypiński 12, Sobczak 18, Jankowski 1, Janik 2, Drewniak 0, Cetnar 3, Szwed 20, Nieporęcki 3, Stawiak 9
 
Sędziowali: Marek Czernek, Krzysztof Krajewski, Mateusz Wawrzyński
 
Komisarz: Zbigniew Nowocin

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

kkkkk 2020-02-10 12:16:02 2 0

Dziady jeb....

aig 2020-02-11 19:49:20 0 0

Mieć siedemnastopunktowe prowadzenie i przegrać to tylko dziady tak potrafią.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij