2020-02-05 22:02:39

Developres Skyres Rzeszów za burtą Pucharu CEV! Zdecydował złoty set

Do meczu z drużyną Busto Arsizio podopieczne Stephane Antigi musiały podejść niezwykle zmotywowane bowiem w pierwszym meczu poniosły porażke 0-3. Aby awansować musiały zwyciężyć za trzy punkty oraz wygrać złotego seta, pomimo walki ta sztuka jednak się nie udała.

Spotkanie z drużyną Busto Arsizio od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie. Siatkarki Developresu Skyres Rzeszów rozpoczęły to spotkanie od prowadzenia 3-0. Jak się później okazało nie oddały tego prowadzenia aż do końca seta, a jedynie powiększając je. Pierwszy set zakończył się zwycięstem rzeszowianek do 20.

Drugi set rozpoczął się zupełnie tak samo ale odwrotnie bowiem to Włoszki od samego początku prowadziły. Od stanu 18-18 gra toczyła się niemal punkt za punkt jednak to siatkarki Stephane Antigi zdołały wygrać seta do 23. Oznaczało to, że "Rysice" były już tylko jedną nogą od doprowadzenia do złotego seta.

Trzeci set od samego początku toczony był punkt za punkt. Żadnej z ekip nie udało się zbudować znaczącej przewagi.  W pewnym momencie jednak trzypunktową zaliczkę zbudowały sobie przyjezdne. Lecz rzeszowiankom starczyło czasu aby odrobić straty, set musiał kończyć się grą na przewagi.  W końcówce trzeciego seta kluczowa okazała się Alli Franti, która wzięła na swoje barki ciężar gry i doprowadziła do złotego seta. Trzeci set zakończył się wynikiem 27-25.

Złoty set lepiej rozpoczęły zawodniczki z Włoch. W połowie czwartej partii drużyna Developresu złapała zadyszkę, przyjezdne odjechały im na cztery "oczka". W samej końcówce udało się jeszcze rzeszowniakom zbliżyć się na dwa punkty, natomiast od stanu 11-13 punktowały już tylko siatkarki Busto Arsizio, które tym samym zapewniły sobie awans do kolejnej fazy Pucharu CEV. Rysice pokazały jednak pazury i po raz drugi w odstępie kilku dni pokazują, że mają w tym sezonie nie tylko aspiracje ale i argumenty.

Developres Skyres Rzeszów - Busto Arsizio 3-0 (25-20 25-23 27-25 11-15)

Developres: Frantti (15), Witkowska (5), Blagojević (14), Efimienko-Młotkowska (15), Valentin (3), Zaroślińska-Król (9), Krzos (libero) Mlejnkova(1)

Busto: Washington (13), Herbots (11), Gennari (11), Orro (2), Lowe (18), Bonifacio (8), Leonardi (libero), Bici, Villani (1) Berti,