2020-01-28 21:17:04

Jakie maszyny do czyszczenia hal sportowych?

Jednymi z najbardziej problematycznych powierzchni do czyszczenia są te, z którymi mamy do czynienia na halach sportowych. Miejsca, w których sportowcy ćwiczą, grają, biegają, bywają mocno eksploatowane i przez to wyjątkowo brudne.
 
Zawodnicy, którzy rozgrywają mecz, albo młodzież, która trenuje sporty walki na hali sportowej, potrafią wyjątkowo zabrudzić powierzchnię wykładziny lub parkietu. W szczeliny wdaje się piasek, żwir, kurz. Na łączeniach warstw podłóg powstają trudne do usunięcia, zbite zabrudzenia, których nie sposób wyczyścić domowymi sposobami.

Czego warto unikać podczas czyszczenia powierzchni hal sportowych?

Własnoręczne czyszczenie tak mocno spracowanej i wyeksploatowanej powierzchni przyczynia się ponadto do jej dalszej degeneracji. Nie powinniśmy zatem decydować się na używanie ścierek, mopów czy szczotek, które mogą dodatkowo porysować i zniszczyć drewniany parkiet.

W takich przypadkach pomocna będzie maszyna do czyszczenia sali sportowej, która nie tylko wyczyści w sposób automatyczny wszystkie zabrudzenia, z którymi mamy do czynienia na hali, ale także odpowiednio zakonserwuje powierzchnię - bez znaczenia, czy mamy do czynienia z podłogą drewnianą, czy taką wykonaną z gumolitu. Maszyna do czyszczenia sali sportowej nie zwalnia jednak osoby odpowiedzialnej za czyszczenie takich obiektów z konieczności zachowania pewnych zasad, dotyczących odpowiedniego dbania o sposób porządkowania hali.

O najważniejszych kwestiach warto pamiętać

Urządzenie jest z pewnością wielką pomocą i upraszcza cały proces sprzątania, jednakże aby skutecznie czyścić powierzchnie hal sportowych, powinno się pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Znacznie uproszczą one sprzątanie i spowodują, że podłoga na salach sportowych będzie lśniąca, odporna na zniszczenia i zarysowania, a przede wszystkim czysta.

Duże znaczenie ma charakterystyka samego obiektu, tj. pole powierzchni podłogi, która wymaga czyszczenia, system wentylacji, dostęp światła, powietrza, ilość drzwi, dzienne natężenie ruchu, a także wiek hali. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

W nowoczesnych obiektach sportowych mamy do czynienia zwykle z automatycznymi systemami wentylacyjnymi, w związku z czym czyszczenie powierzchni "na mokro" nie jest problematyczną kwestią. Znacznie trudniejsza sytuacja dotyczy prac porządkowych w starych, kilkudziesięcioletnich halach, które nie są przystosowane do nowoczesnych realiów.

Maszyna do czyszczenia sali sportowej - czy sprawdzi się także na starszych obiektach?

W takich przypadkach warto do pracy brać się z samego rana. Czyszczenie parkietu podczas dnia może być bezskuteczne, gdyż w nocy kurz i brud w największej ilości gromadzi się przy powierzchni. Po treningach i zawodach można jednak parkiet (bądź wykładzinę) dokładnie wyczyścić - w czym pomoże także maszyna do czyszczenia sali sportowej.

Następnie ważne jest, by podłogę odpowiednio zaimpregnować i nawilżyć. W tym celu można wykorzystać dostępne na rynku olejki, mleczka i podobne substancje konserwujące. Rano można zacząć proces usuwania kurzu i brudu - najlepiej za pomocą profesjonalnego urządzenia, które najpewniej zbierze wszystkie pozostałości i zabrudzenia z powierzchni hali.

Profesjonalne maszyny czyszczące znajdziesz w katalogu: multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij