2020-01-12 15:50:21

AZS PWSTE Jarosław nie dał rady AZS AGH Oknoplast Kraków

Jarosławianie przegrali z AZS-em AGH Oknoplast Kraków (fot. Claudia Photography)
Jarosławianie nienajlepiej przywitali się z własną publicznością w nowym roku. Zespół Tomasza Fortuny musiał uznać wyższość akademików z Krakowa.

AZS PWSTE Jarosław po zeszłotygodniowej wygranej na wyjeździe, chciał w dobrym stylu przywitać się ze swoimi kibicami. Od początku. spotkanie było jednak wyrównane, choć to AZS AGH Oknoplast Kraków starał się utrzymywać prowadzenie.

Gospodarze jednak nie dawali za wygraną, aż w końcu doprowadzili do wyrównania. Końcówka pierwszej kwarty była bardzo emocjonująca. Jarosławianie jednak zachowali zimną głowę i do przerwy prowadzili dwoma punktami.

Obraz gry w kolejnych dziesięciu minutach pozostał niezmieniony, a obie drużyny szły cios za cios. Podopieczni Tomasza Fortuny cały czas prowadzili, jednak na chwilę przed końcem drugiej kwarty stracili je. Krakowianie postanowili to wykorzystać i na przerwę schodzili z przewagą pięciu oczek.

Przyjezdni dostali wiatru w żagle, jednak beniaminek nie zamierzał się poddawać i dzielnie dotrzymywał kroku ekipie akademików z Krakowa. Wraz z upływającym czasem, przewaga ekipy Wojciecha Bychawskiego cały czas rosła.

Akademicy z Jarosławia musieli wziąć się w garść jeśli chcieli myślec o korzystnym wyniku. Niestety wyszło całkowicie inaczej i to AZS AGH Oknoplast Kraków dyktował, nie dając dojść do słowa miejscowym. Beniaminek nie miał nic do powiedzenia i ostatecznie wysoko przegrał.

AZS PWSTE Jarosław - AZS AGH Oknoplast Kraków 63-98 (21-19, 17-24, 20-26, 5-29)

AZS PWSTE Jarosław: Fortuna 0, Krawiec 4, Bednarski 0, Gumiński 2, Suliba 0, Mikołajka 9, Majka 8, Buszta 0, Argasiński 9, Strzępek 16, Reichert 5, Bielecki 10

AZS AGH Oknoplast Kraków: Nowak 2, Zych 7, Bożenko 23, Medes 7, Czyż 4, Mamcarczyk 17, Pieniążek 0, Deja 15, Jakubek, Wójciak 12, Dyrda 7, Jewuła 3

Sędziował: Dominik Hałka, Grzegorz Sowa

Komisarz: Tadeusz Pszczoła