https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-01-12 10:39:01

Jacek Orłowski, prezes PGE Stali Mielec: "Wcale nie twierdzę, że jesteśmy klubem idealnym i płacimy dziesiątego"

Sternik mielczan wypowiedział się na temat bieżącej sytuacji klubu (fot. PGE Stal Mielec)
Sternik mielczan wypowiedział się na temat bieżącej sytuacji klubu (fot. PGE Stal Mielec)
Nie milkną echa ostatnich doniesień wobec mieleckiego klubu. Kibice wicelidera rozgrywek zaczęli się niepokoić. Głos w tej sprawie postanowił zabrać sternik pierwszoligowca. 
 
Ostatnimi czasy jest bardzo głośno o PGE Stali Mielec, jednak nie z powodów sportowych. Jednym z głównych tematów jest rozwiązanie przez Seweryna Kiełpina i innych piłkarzy, kontraktów z winy pierwszoligowca. Na łamach Katowickiego Sportu o tym postanowił się wypowiedzieć Jacek Orłowski.
 
Sternik klubu z ulicy Solskiego 1 w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem, twierdzi że nic nie wie o rzekomym postępowaniu. Przypomnijmy, Blog Piłkarska Mafia prowadzony przez Dominika Panka poinformował że rzecznik dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wobec klubu.
 
Chodzi o wyjazdowe spotkania z Odrą Opole oraz Chrobrym Głogów. O sprawiem mogliście przeczytać także tu. Jest to dość dziwna sytuacja, jednak pierwszoligowiec póki co nie zamierza niczego wyjaśniać.
 
– Na razie nie mamy czego. Nie kontaktowałem się ani z rzecznikiem dyscyplinarnym, ani żadną inną osobą z PZPN, bo po prostu nie mam informacji, które mogłyby coś wnieść do sprawy. Nie widzimy żadnego problemu. Dopóki nie złapię za rękę, nie mogę oskarżyć kogoś o tak ciężkie przestępstwo. Naprawdę musimy ważyć słowa – przynajmniej my jako zarząd klubu - powiedział w wywiadzie dla Katowickiego Sportu, Jacek Orłowski.
 
Prezes klubu jednocześnie zaznacza że, wystawienie na listę transferową niektórych piłkarzy nie było spowodowane podejrzeniami. 
 
- Oczywiście wiem, że już pojawiają się domysły, jakoby niektórzy zawodnicy zostali przez nas wystawieni na listę transferową z tego powodu. Nie umieściliśmy ich jednak na niej dlatego, że mamy wobec kogokolwiek jakieś podejrzenia! Tak tu już po prostu jest, że część piłkarzy się pozyskuje, a z części się rezygnuje – zwłaszcza gdy pojawia się nowy trener i zaczyna się nowe rozdanie - dodał sternik PGE Stali Mielec.
 
Dziennikarz Katowickiego Sportu, poruszył także wątek Seweryna Kiełpina, który ponad tydzień temu rozwiązał kontrakt z pierwszoligowcem. Prezes PGE Stali Mielec przyznał że aktualnie jest w kontakcie z golkiperem.
 
- W tej chwili jesteśmy w kontakcie z Sewerynem i PZPN. Trwają rozmowy, dlatego nie mogę ani zaprzeczyć, ani potwierdzić. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska. Każdy ma swój kalkulator i liczy to po swojemu - powiedział prezes pierwszoligowca.
 
Sternik wicelidera w wywiadzie dla Katowickiego Sportu, tłumaczył problemy z wypłatami końcówką roku. Mielczanie według słów prezesa, mają obecnie czkawkę finansową.
 
- Wcale nie twierdzę, że jesteśmy klubem idealnym i płacimy dziesiątego. Mamy poślizgi. Wiadomo, że końcówka roku bywa ciężka. Trwają różne rozmowy, w samorządach uchwala się nowe budżety, trzeba regulować niektóre końcowe płatności – jak na przykład my względem miasta. Po drodze doszło jeszcze u nas do zmiany trenera, a to też rodzi koszty. Z tego tytułu mamy czkawkę finansową, która jest odczuwalna. Myślę jednak, że w najbliższych tygodniach wyjdziemy na prostą - stwierdził Jacek Orłowski.
 
PGE Stal Mielec potwierdziła wczoraj pierwszy transfer, bowiem zespół zasilił Robert Dadok. Prezes mielczan liczy się jednak z tym że zimą może dojść do ubytków. Łakomym kąskiem na rynku transferowym jest Bartosz Nowak, który za sobą ma doskonałą rundę.
 
- Bartek to jeden z naszych kluczowych zawodników. Jego kontrakt został zabezpieczony kwotą odstępnego. Ona jest dość duża – na tyle, by utrudnić jego pozyskanie przynajmniej pierwszoligowej konkurencji. Czy ktoś jest w stanie ją wpłacić? Pewnie tak, ale podchodzimy do tego taktycznie. Gdyby chciał go pozyskać ktoś z ekstraklasy, to sądzę, że już dawno by to zrobił. Wkrótce drużyny będą przecież wylatywać na obozy - zakończył prezes mieleckiego klubu.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

do ebac 2020-01-13 09:38:30 5 3

Od Czermina to ty się odp....ol.

Ebac fks 2020-01-13 03:20:08 3 3

Ważne, że sobie wypłaca w terminie...

Do ebac 2020-01-13 09:31:20 2 3

Jak byś ciołku interesował się klubem to widział byś kto i ile zarabia albo czy w ogóle pobiera kasę z klubu ale jak czytam tutaj wpisy to wypowiadają się fachowcy w prowadzeniu klubu np z czernina i innych ościennych wiosek

do ebac 2020-01-13 09:38:30 5 3

Od Czermina to ty się odp....ol.

~anonim 2020-01-14 09:45:03 0 0

a my płacimy 10-go wielcy grajkowie

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij